Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

SRL Selkirk Rex Longhair

1987 m. Montanos valstijoje laukinė katė atsivedė vadą, kurioje buvo viena neįprasta katytė. Mažylė turėjo keistą kailiuką - jis buvo garbanotas ir priminė ėriuko vilną. Net jos ūsai buvo susisukę. Katyte susidomėjo Persų veislės kačių veisėjas Jeri‘s Newman‘as. Vyras nusprendė išsiaiškinti, kodėl laukinei katei gimė toks žavus ir neįprastas katinėlis. Veisėjas katytę pasiėmė į savo namus ir pavadino Miss DePesto. Betirdamas šį „ėriuko efektą“, Jeri‘s Newman‘as pastebėjo, kad ir mažylės motina turi ne visai įprastą kailį - jis taip pat šiek tiek lengvai susisukęs. Vis dėlto vadoje tebuvo vienas kačiukas, turintis garbanotą kailį, tad Jeri‘s Newman‘as šį reiškinį priskyrė genų mutacijai.
Kai Miss DePesto sulaukė 14 mėnesių amžiaus kartu su juodu Persų veislės katinu Ch. Photo Finish susilaukė kačiukų. Vadoje buvo šeši kačiukai - trys jų tokie pat garbaniai kaip ir jų motina. Taip prasidėjo naujos veislės istoriją, kurią 1990 m. pripažino ir TICA (The international cat association).

Išvaizda

Tai ne mažo dydžio katės, turinčios tvirtus, stambius kaulus - tai dar labiau sustiprina jų tvirtumo įspūdį. Šelkirk reksų kūnas šiek tiek „kampuotas“, labai raumeningas. Galva taip pat didelė, apvali. Tokios pat ir akys. Ausys vidutinio dydžio.
Tvirtą Šelkirk reksų kūną „sušvelnina“ garbanotas kailis. Jis gali būti dviejų tipų - ilgas arba trumpas. Šias kates labai malonu glostyti - jų garbanos minkštos, švelnios, tankios ir lengvai krintančios. Daugiausiai garbanų yra šonų vidinėse ir išorinėse bei kaklo dalyse. Rankose laikant Šelkirk reksą susidaro įspūdis tarsi prie savęs glaustum pliušinį žaisliuką. Ypač tokį įspūdį sukelia maži kačiukai, nes jie būna ypatingai garbanoti. Augant mažylių kailis pradeda tiesėti ir kažkuriuo momentu netgi gali visai netekti savo banguotumo, tačiau tai tik laikina stadija. Šelkirk reksui pilnai suaugus kailis pasiekia savo didybę ir „šlovę“ - jis atrodo it iškilmingas rūbas. Leidžiamos įvairios kailio spalvos: visi šokoladiniai, alyviniai, sidabriniai ir dūminiai atspalviai, dvispalvės variacijos, raštai.
Šelkirk reksų išvaizda spalviškai gali būti labai įvairi, svarbiausia, kad jie būtų garbaniai. Būtent ši savybė Šelkirk reksus daro išskirtiniais - augintojai žavisi jų garbanotu kailiu ir lygina šias kates su mažomis avytėmis ar tiesiog pliušiniais meškiukais. Netvarkinga, pasišiaušusi Šelkirk reksų „šukuosena“ priverčia nusišypsoti net ir tuos, kurie nėra dideli kačių gerbėjai.

Būdas

Šelkirk reksai yra labai kantrios, tolerantiškos ir meilios katės. Šios savybės labai svarbios, nes jų meili, pliušinį žaisliuką primennati išvaizda lemia tai, kad mažieji šeimos nariai mėgsta žaisti su Šelkirk reksais, juos nešioti, glausti prie savęs. Vaikai ne visada su augintiniais elgiasi labai astargiai, kartais juos per tvirtai suspaudžia, kartais timpteli uodegą ar kitaip bando augintinio kantrybę. Augindami Šelkirk rekso veislės katę galite būti ramūs ir nesijaudinti, kad, neapsikentusi perdėto mažųjų dėmesio, augintinė jiems drėkstels. Šelkirk reksai yra žaismingi ir mėgsta dūkti tiek su vaikais, tiek su kitais augintiniais. Šios katės yra puikūs šeimos draugai.
Nors Šelkirk reksai yra žaismingos, tačiau ne per daug energingos katės. Jos nemėgsta karstytis užuolaidomis, laipioti minkštais apmušalais aptrauktomis sienomis ar krėsti kitas „katiniškas“ išdaigas. Šios veislės katės žinomos kaip puikūs, meiliūs, tačiau neįkyrūs draugai.

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu