Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

SYS Seychellois Shorthair (senasis pavadinimas)

 

Šiuo metu tai pripažįstama, kaip Siamo katė su baltu

 

Senoji istorija

Tai gana reta veislė, išvesta Anglijoje 1980 metais. Visgi jų protėviai kilę iš Seišelių salų - todėl šiai veislei ir suteiktas toks pavadinimas. Nors FIFe šią veislę pripažino, kitos kačių veilsių asociacijos vis dar abejoja, ar Seychellois katės nusipelnė pripažinimo. Abejonės kyla dėl didelio panašumo į kitas veisles - asociacijos mano, jog Seychellois neturi pakankamai savitų bruožų, kad būtų pripažinta kaip atskira vislė. Visgi vien tai, kad veislę pripažino FIFe - jau didelis pasiekimas. Juk FIFe yra tarptautinė kačių mėgėjų asociacija, veikianti net 39 šalyse - dauguma jų Europos žemyne. Todėl ir ši veislė labiausiai paplitusi Europoje.

Išvaizda
FIFe Seychellois katėmis vadina Balio ir Siamo kates, kurios turi baltas dėmeles ant kailio. Kailio ilgis gali būti dvejopas - tiek ilgas, tiek trumpas. Svarbu, kad jis būtų labai švelnus, šilkinės tekstūros. Spalva - balta su kitos spalvos priemaišomis specifnėse vietose. Pagal tai, kurios kūno dalys yra spalvotos, skiriami trys Seychellois kačių tipai:
1. Septieme - spalvota galva, kūnas, kojos ir uodega ;
2. Huitieme - spalvota galva, kojos ir uodega;
3. Neuvieme - spalvota galva ir uodega.
Kūno sandara labai panaši į modernios Siamo veislės - ilgas, gracingas, lieknas, bet vis dėlto raumeningas kūnas. Galva taip pat pailga, aiškaus trikampio formos. Galvą privalo puošti tikras šios katės pasididžavimas - didelės, galima sakyti, kad net milžiniškos ausys. Kerinčiai atrodo ir, nors ir nedidelės, tačiau vaiskiai mėlynos Seychellois akys. Visumoje susidaro ištempto kūno iliuzija, tiesa, ne tokia ekstremali kaip moderniųjų Siamo kačių. Kompoziciją vainikuoja itin ilga, laiba ir į galą smailėjanti uodega. Seychellois - tikras elegancijos įsikūnijimas.

Būdas
Seychellois katės - išties įspūdingos asmenybės. Tai - itin energingos katės. Neretai jos gali būti pamaivos - Seychellois mėgsta demonstruoti savo eleganciją. Jos yra tikros karalienės - jeigu kažko užsinori, būtinai tai ir gaus - reiklumas yra viena iš būdingųjų šios veislės būdo bruožų savybių. Taip pat Seychellois laikomos šiek tiek kvaištelėjusiomis katėmis - jos suranda neįtikėtinų būdų šeimininko dėmesiui patraukti. Šios katės labai žaismingos, patrakusios, todėl iš jų galite tikėtis įvairiausių išdaigų.
Nebijote iššūkių ir norite namuose turėti geros nuotaikos šaltinį? Rinkitės Seychellois katę - ji tikrai jums pakels nuotaiką.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu