Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

TIF Tiffany

Tiffany kačių istorija intriguojanti. Ji prasidėjo 1967 m., kai niujorkietė Dženi Robinson nusipirko dvi neaiškios kilmės šokoladinio pusilgio kailio ir auksinių akių kates – Tomą ir Širlę. Dž. Robinson nutstatė, kad abu jo augintiniai turi bendrą motiną, tačiau yra skirtingų vadų. Tomas buvo kiek vyrsnis – DŽ. Robinson manė, kad Tomui yra apie metai amžiaus, o Širlei apie šešeri mėnesiai.
1969 m. gimė pirma Širlės ir Tomo vada – šeši vienodai šokoladiniai žavūs kačiukai. Tai nustebino ne tik katinėlių savininkę, bet ir jų veterinarę. Iš pradžių buvo manyta, kad šios aktės yra kilusios iš Burmos veislės, tačiau Širlės ir Tomo mažyliai paneigė šią hipotezę. Gimę kačiukai buvo tamsios šooladinės spalvos, neturėjo jokių kitos spalvos žymių ar rožinių pėdučių – tokie bruožai būdingi Burmos katėms. Dž. Robinson buvo taip suintriguota išskirtinės kačiukų išvaizdos, kad nusprendė imtis jų veisimo programos.
Keli iš mažylių buvo parduoti Floridos Burmos kačių veisėjui, Sigyn‘ui Lund‘ui. Jis taip pt pradėjo veisti šias kates ir pavadino Tiffany. Veislė pavadinta vieno Los Andželo teatro vardu – jis siejasi su elegancija ir kalsiškumu.
Veislė buvo labai reta, todėl ACA (American cat Association) atsisakė ją pripažinti. Tuomet Sigyn‘as Lund‘as ėmėsi jos populiarinimo. Jis neoficialiai kreipėsi į Džoną Bernšteiną, „Harper's Illustrated Handbook of Cats“ tyrėją, ir paprašė paskleisti informaciją apie šią naująją veislę. Taip pasirodė publikacija apie Tiffany. Taip veislė pradėjo populiarėti, nors ir šiandien yra gana reta.
 

Išvaizda
Tiffany žavi savo pusiau ilgu, šilkiniu, minkštu kailiu ir dailia ilgesnio kailio apykakle bei „pluksnuota“ uodega. Kailio spalva gali būti įvairi: šokoladinė, cinamoninė, lelijinė, mėlyna, gelsvai ruda. Leidžiami įvairūs raštai: vienspalvės, rainos, dėmėtos katės. Pavilnės beveik nėra, todėl kailis lengvai prižiūrimas. Tiffany galva turi būti gana plati, šiek tiek modifikuoto pleišto formos. Visi snukučio linkiai itin švelnūs, subtiliai perteikti. Nosis vidutinio ilgio, nasrai stiprūs, trumpi, šiek tiek „kvadratiški“. Akys didelės, ovalo formos, o jų spalva katei augant ryškėja. Tiffany būdinga eksprsyvi akių išraiška.
Kūnas vidutinio dydžio, nei per daug kresnas, nei per daug lieknas. Tiffany yra vidutinio raumeningumo, vidutinio stambumo kaulų struktūros. Patelės sveria apie 3-4 kg, patinai apie 3,5-4,5 kg.
 

Būdas
Tiffany katės yra nuostabaus charakterio. Jos labai draugiškos, tačiau neįkyrios ir ne per daug išdykusios. Tiesa, jos nėra tokios ramios kaip persų katės, bet ir ne tokios aktyvios kaip rytų katės. Tiffany katėms geriausiai tinka apibūdinimas „aukso viduriukas“. Ši veislė taip pat garsėja ištikimumu savo šeimininkams. Dažniausiai yra pasirenkamas vienas iš šeimos narių ir jam nuolankiai paklūstama ir „tarnaujama“. Tiffany nėra iš tų kačių, kurios nuolat reikalauja dėmesio, bet valandų valandas būti vienos nemėgsta. Žmonės, auginantys šios veislės katę ir visą dieną dirbantys, turi pasirūpinti kompanionu Tiffany katei – puiki išeitis – dar vienas augintinis. Šios veislės katės puikiai sutaria ne tik su kitais gyvūnais, bet ir su vaikais. Su pastaraisiais jos elgiasi itin švelniai ir atsargiai. Tiesa, su nepažįstamaisiais Tiffany yra atsargios ir nėra linkusios iškart pulti į draugystes.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu