Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

TOS Tonkinese Shorthair

Tonkanese yra vidutinio dydžio katės, kurių išskirtinis bruožas yra kitos spalvos žymės, būdingos ir Siamo bei Burmos veislėms. Būtent šių veislių kryžminimo rezultatas ir yra Tonkanese, nors yra tvirtinančių, kad ši veislė gyvavo ir anskčiau. Apskritai, šios veislės istorija išlieka paslaptimi ir turi įvairių pasakojimo variantų.
Veislės pavadinta vieno iš Indokinijos regionų – Tonkino – vardu. Kai veislė išplito Kanadoje, ji buvo pervadinta Tonkanese – pagal vienos Ramiojjo vandenyno salų pavadinimą.

Išvaizda
Tonkanese yra dailios, raumeningos, tvirto sudėjimo katės. Nors jos atrodo grakščiai, tačiau dėl gerai išsivysčiusių raumenų yra sunkesnės nei atrodo. Jos sveria nuo 4,5 kg iki 9 kg (kartais dar daugiau). Tonkanese liemuo ilgas, tvirtas ir raumeningas, todėl šios katės atrodo stiprios. Pilvas įtemptas, tvirtas ir taip pat raumeningas. Svarbu, kad kūnas būtų proporcingas.
Kojos gana lieknos, proporcingos kūnui ilgio. Užpakalinės šiek tiek ilgesnės už priekines. Letenėlės ovalios formos. Uodega smailėjanti, vidutinio ilgio.
Galva yra modifikuoto pleišto formos, šiek tiek užapvalinta, su ryškia žandikaulių linija. Snukis bukas, tokio pat ilgio kaip ir pločio. Ausys vidutinio dydžio, suapvalintais galiukais, pagrindo srityje plačios. Akys atviros, proporcingo galvai dydžio, migdolo formos ir įžambios. Jų spalva turi būti aiški, intensyvi ir švytinti – leidžiami įvairūs vandens atspalviai.
Kailis gali būti trupmas arba ilgas (pagal tai skiriami du veislės tipai), prigludęs, labai minkštas, švelnus ir blizgantis. Mažų kačiukų kailis šviesesnis nei suaugusių. Tonkanese būdingas akromelanizmas – tamsesnės dėmės ant snukučio, ausų, galūnių, uodegos. Galimos kailio spalvos: įvairaus intensyvumo ruda su rausvomis sruogelėmis; kreminė ar rusvai gelsva su rausvomis sruogelėmis; pilkšvai melsva su šiltų tonų atspalviu; sidabrinė su šiltais atsplaviais, tamsiai auksinė, pereinanti į kavos atspalius; įvairaus intensyvumo šampano atspalviai; dramblio kaulo astpalviai; perlo baltumo.

Būdas
Tonkanese yra neįprastai protingos, smalsios ir prieraišios katės. Jos su dideliu susidomėjimu stebi šeimininką ar kitus aplink esančius žmones. Tonkaneses yra ir žaismingos, tačiau ne hiperaktyvios. Jos itin mėgsta žaidimus, kuriuose dalyvauja ir šeimininkas. Vienas iš keistesnių Tonkanese pomėgių yra „šuniškas“ žaidimas – mestų daiktų atnešimas. Šioms katėms ne taip ir svarbu, kuo užsiimti, jos visame kame randa gyvenimo džiaugsmą. Net ir paliktos vienos jos atrandą nuostabų žaidimų draugą – savo uodegą. Tiesa, vis dėlto nereikėtų Tonkinese per ilgai palikti vienų, nes pradėjusios labai nuobodžiauti, jos gali prikrėsti įvairių šunybių. Šios veislės gerbėjai teigia, kad Tonkanese katės pasiėmė geriausias Siamo ir Burmos veislių savybes. Šios katės tokios pat „šnekutės“ kaip ir Siamo, tačiau turi švelnesnį, malonesnį balsą. Tiesa, tuomet, kai Tonkanese ko nors reikalauja, balsas gali įgauti gana įkyrų tembrą.

 

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu