Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

TUA Angora Turc / Turkų angoros katė

turku_angora.jpgTurkų angoros katės - viena seniausių veislių pasaulyje. Tiesa, skirtingai nei dauguma senųjų kačių veislių, Turkų angoros nebuvo laikomos nei itin didingomis, nei kažkuo ypatingomis. Niekas jų negarbino, nešlovino, nesuteikė joms mistinio atspalvio. Netgi atvirkščiai - Turkų angoros veilsės katės atstojo buitinį prietaisą rankoms valytis - taip taip, supratote teisingai. Sklando kalbos, kad šios katės persų rūmuose buvo laikomos tik dėl to, kad jų kailio tekstūra labai tiko rankoms valytis...Sausas ir ilgas kailis lengvai nuvalydavo riebalus ir purvą, taigi Turkų angoros atstodavo šluostes!
Laikui bėgant šios ilgaplaukės gražuolės buvo atgabentos ir į Mažąją Aziją, Persiją, Tibetą ir Indiją. 1614-1626 m. italų aristokrato ir keliautojo Pietro della Valle dėka Turkų angoros veislė buvo atgabenta ir į Europą. Vyras, keliaudamas po Turkiją ir Persiją, pastebėjo čia plačiai paplitusią, o Europoje dar nematytą ilgaplaukių kačių veislę. Šia veisle labai susidomėjo ir prancūzas Nicola-Claude Fabri - jis buvo pirmasis, kuris pradėjo veisti Turkų angoras Europoje. Prancūzijoje jas itin pamilo net ir patsai kardinolas de Rišeljė. Šioje valstybėje Turkų angora susilaukė ypatingo pripažinimo ir ją laikyti galėjo tik aristokratai. Nuo tol šios katės išplito ne tik Prancūzijos, bet ir Anglijos bei Vakarų Europos šalių valdovų rūmuose. Gauti Turkų angoros kačiuką buvo garbingiausia dovana. Šios katės teikdavo ne tik malonumą, bet ir naudą - iš jų vilnos buvo mezgamos pirštinės ir kojinės - jos tokios pat šiltos kaip ir iš triušio vilnos.
Turkų angoros katės buvo mėgstamos ne tik Europoje, bet ir Rusijoje. Čia šios katės pateko ir išpopuliarėjo, kai carienė Jakaterina II iš grafo Patemkino, vadovavusio kariuomenei Rusijos-Turkijos kare, gavo dovanų šios veislės katę. Rusų simpatiją Turkų angoros katėms atskleidžia ir atvirukai - buvo išleista visa jų serija su šių kačių atvaizdais.
Šių kačių veislei iškilo grėsmė kai į Europą pateko Kinijos ir Tibeto katės. Jų itin tanki vilna taip patiko žmonėms, kad jas imta kryžminti su Turkų angoros katėmis - tikėtasi išgauti dar efektingesnį variantą. Taip atsirado persų veislės katės. Naująja veisle taip susižavėta, kad net iškilo grėsmė turkų angoroms - jos liko primirštos ir todėl iškilo pavojus jų išnykimui. Laimei XX a. pirmajame šimtmetyje Stambulo zoologijos sode buvo pradėta įgyvendinti angorų išsaugojimo ir veisimo programa. Šia iniciatyva užsikrėtė ir vokiečiai - 1922 m. buvo suburtas Turkų angoros kačių išsaugojimo ir veisimo susivienijimą. Per du metus buvo užregistruotos visos katės, atitinkančios išvaizdai keliamus reikalavimus, vėlaiu tapusios standartu.
XX a. šeštajame dešimtmetyje angorų atgimimas prasidėjo ir JAV. Čia katės buvo vežamos iš Turkijos, tačiau neišvengta sąlyčio ir su kitomis katėmis - taip išveistos įvairių spalvų angoros katės. 1973 m. ir 1978 m. Amerikos kačių asociacija (CFA) užregistravo baltos ir kitų spalvų Turkų angoros veislę. Tarptautinė kačių asociacija (FIFe) angoros kates įregistravo tik 1988 m.
 

Išvaizda

Svarbiausias šios veislės bruožas - išskirtinis kailis. Jis ilgas, šilkinės tekstūros, be pavilnės. Aplink galvą ir šonus kailis ilgesnis, todėl atrodo, kad Turkų angoros vilki iškilmingą apykaklę. Uodegos kailis taip pat itin ilgas, todėl ji primena lapės. Kailio spalva gali būti įvairi, nors kadaise buvo pripažįstama tik visiškai balta.
Elegancijos įspūdį kuria ne tik išskirtinė kailio tekstūra, bet ir ilgas, grakštus kūnas. Jis yra nestambus, bet raumeningas. Ilgas ne tik kūnas, bet ir galva - ji yra vidutinio dydžio, siauro trikampio formos, proporcinga kūnui. Nosis tiesi ir taip pat ilga. Ausys didelės, smailos, pratęsia galvos siauro trikampio formą. Akys įkypos, ovalios, vidutinio dydžio. Jų spalva - vaiskiai mėlyna, geltona ar žalia. Dažnai pasitaiko ir skirtingų spalvų akys.

Būdas

Turkų angoros yra labai pastabios, savarankiškos, išdidžios. Nepasiant to, jos yra labaiprieraišios, tačiau ne kiekvienam - Turkų angoros išsirenka vieną savininką ir pripažįsta tik jį. Jos tam žmogui rodo begalinį atsidavimą ir meilę. Šios katės puikiai jaučia šeimininko nuotaikas ir visada skuba paguosti, kai mato, kad jos žmogus liūdi. Kaip tai padaryti jos tikrai išmano - šios katės labai žaismingos - tokios išlieka iki pat senatvės, taigi Su jomis Jums tikrai neteks nuobodžiauti ar liūdėti!

 

 

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu