Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

TUV Van turc / Turkų van katės

tuk___van.JPGTurkų van yra reta ir sena veislė, kilusi iš centrinės ir pietvakarinės Azijos - šiandieninė Irako, Irano ir Turkijos teritorija. Iš pradžių veislė vadinta tiesiog Turkijos, tačiau dėl siekio išvengti painiavos - daug kas maišė su turkų angoros veisle - pavadinimas pakeistas į turkų van kates.
Populiarėti visame pasaulyje turkų van katės pradėjo 1955 m. Pirmiausiai jos atkeliavo į Angliją. 1955 metais Didžiosios Britanijos atstovai, dirbę Turkijos turizmo agentūroje, Laura Lachington ir fotografas Halliday, susižavėjo vietinėmis katėmis. Išvykstant į namus, draugai jiems padovanojo turkų kačių porelę – Van Attalą ir Van Guzelli Iskenderun. Ši pora, kilusi nuo Van ežero apylinkių, tapo turkų van kačių „pionieriais“ Europoje ir kituose kontinentuose. Sugrįžus į Didžiąją Britaniją ir juos suporavus, gimė mieli egzotiški katinėliai. Tik jiems ūgtelėjus paaiškėjo, kad gyvūnėliai veržte veržiasi prie vandens, noriai į jį lenda ir net gaudo žuvis. Pasklidus šiai žiniai, prie Vano ežero išsiruošė britų felinologų ir zoologų ekspedicija. Išvyka nenuėjo veltui – netrukus pasaulis sužinojo apie turkų van kates. Turkų van katės yra vienintelės katės pasaulyje, plaukiojančios, nardančios vandenyje ir gaudančios žuvis. Jos nardo ne šiaip sau, o „profesionaliai“, panašiai kaip nardo ūdros. Visgi šiomis dienomis ši veislė yra ganėtinai reta - net tuose regionuose, kuriuose ir atsirado.

Išvaizda

Turkų Van katės yra didelės, raumeningos ir ilgo kūno. Kailis ilgas, šilkinis, be poplaukio - taigi jis nėra toks tankus kaip kitų kačių, tačiau Van katė vis tiek atrodo labai žaviai ir elegantiškai.
Turkų van kačių kailis nesivelia, neperšlampa, o sušlapęs greit išdžiūva. Kailio spalva ypatinga – pagrindinė spalva yra kreidos baltumo, o aplink ausis ir uodegą yra tamsių dėmių.

Būdas

Turkų van katės protingos ir smalsios. Jos įpratusios būti tarp žmonių, mėgaujasi žmonių draugija, yra lipšnios. Tačiau tuo pat metu jos pakankamai savarankiškos, šiek tiek išdidžios – juk gali išgyventi pačios.
Turkų van katės garsėja išskirtiniu savo pomėgiu - skirtingai nei kitos katės, turkų  van dievina vandenį! Jos mėgsta ne tik plaukioti, bet ir nardyti ar net žvejoti. Turkų van katės labiau nei kitų veislių atstovės mėgsta žaisti su bėgančiu iš maišytuvo vandeniu. Jos trykšta energija ir yra tvirtos, tačiau labai meilios žmonėms.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu