Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Dekoratyviniai triušiai

LAIKYMO SALYGOS:
- Narvelis turi būti pakankamai erdvus, kad į narvelio vidų patektų tyro oro, šviesos.
- Nestatykite narvelio skersvėjyje, ar saulės atokaitoje.
- Narvelio dugną išklokite medžio drožlėmis arba specialiu presuotu kraiku.
- Negalima tiesti laikraščių ar kitų popierių.
- Maitinti specialiu maistu skirtu triušiukams, tačiau mitybai būtinas ir šienas.
- Duoti vitaminų, mineralų (pvz. Sera vitaminai, Sera mineralai).
- Duoti graužti specialių jiems skirtų kreidelių, liepos šakelių.
- Vandenį keisti kas dieną.
- Galima imti už sprando , negalima imti už ausų ir už pilvuko.
- Pirmomis dienomis (5-7 d.), parsinešus gyvūna namo, leiskite jam priprasti prie aplinkos.
- Nuo 3 mėn. triušiukus reikia skiepyti (veterinarijos gydykloje).
- Stiklinių indų nedėti, nes gali sudaužyti ir susižeisti.
- Reikia šukuoti ir karpyti nagus.

Laukinio triušio tėvynė – Viduržemio jūros regionas. Žmonės triušius prisijaukino ir pradėjo auginti bandomis, naudojo juos maistui. Daug triušių buvo auginama vienuolynuose. Dekoratyviniai triušiai kaip tik ir buvo išveisti iš šių laukinių triušių atrankos ir selekcijos būdu. Jie priklauso žinduolių klasei ir kiškiažvėrių būriui.

Dekoratyvinis triušiukas gyvena 5 - 8 metus. Nėštumas trunka 31 - 35 dienas. Atsiveda vidutiniškai 1 - 5 jauniklius. Motina jauniklius pienu maitina iki 4 savaičių. Dešimties dienų amžiaus jaunikliai praregi. Patelės lytiškai subręsta 4 mėnesių, o patinėliai dar vėliau - 5 mėnesių.

Prieš įsigydami gyvūną, pirmiausia turite pagalvoti, kur jis gyvens. Tai lemia gyvūno nuotaiką, sveikatą ir apetitą.

Triušiukas nėra mažas gyvūnas, todėl narvelis turi būti gana didelis ir erdvus. Be to, kuo didesnis narvas, tuo geriau jaučiasi gyvūnas. Narvelio dugną išklokite smulkiomis medžio drožlėmis arba specialiais presuotais kraikais. Į narvelio dugną jokiu būdu negalima tiesti laikraščių ar kitokių popierių, nes triušiukai mėgsta viską graužti ir kramtyti, todėl prisigraužę popieriaus, gali nugaišti. Smulkios medžio drožlės ar specialūs presuoti kraikai gerai sugeria drėgmę ir nekenkia gyvūnėlio sveikatai.

Šie gyvūnai bijo skersvėjų. Patalpoje, kurioje gyvens triušiukas, temperatūra turėtų būti 18 - 22C. Narvelį reikia plauti kuo dažniau ir reguliariai dezinfekuoti, nes nešvarumai skatina įvairių ligų plitimą.

Narvelis turėtų stovėti gerai apšviestoje patalpoje, toliau nuo lango ir skersvėjo. Taip pat negalima narvelio statyti arti oro šildytuvų. Šėryklą ir girdyklą reikia plauti kasdien.

Triušiukas maitinamas du kartus per dieną – ryte ir vakare. Vandenį, kuris turėtų būti kambario temperatūros, keiskite kiekvieną dieną, o vasarą – du kartus. Pasistenkite, kad šieno triušiukai turėtų visada.

Maitinti geriausia sausu specialiu maistu, skirtu triušiukams, tai granulės ir grūdai. Kaip ir kiti gyvūnai, triušiukai turi gauti medžiagų, kurios būtinos gyvojo organizmo ląstelių sandarai ir joms egzistuoti, taip pat kaulų raumenų sistemai susiformuoti.

Daržovėmis šerti - nepatartina.

Labai mėgsta graužti vantas, medžio šakeles – beržo, drebulės. Tik negalima duoti vyšnių ar slyvų šakelių. Labai gerai – ąžuolo šakelės, ypač sutrikus žarnyno veiklai.

Triušiukai mėgsta graužti, nes jų dantys greitai auga, o kai užauga per ilgi, gyvūnams labai sunku ėsti. Todėl narve visą laiką turi būti specialių kreidelių graužimui. Beje, tai ir papildomas kalcio šaltinis.

Triušiukai yra tvarkingi gyvūnėliai. Jie įpranta tuštintis vienoje vietoje, ten galite įdėti specialų tualetą, tad keisti aplinką narvelio viduje nepatartina. Labai svarbu jiems patiems leisti pasirūpinti vieta ne tik tualetui, bet ir miegui. Kai pastebėsite, kuriame narvelio kampe triušiukas tuštinasi, būtinai šį kampą palikite tualetui. Toje vietoje nestatykite namelio, nedėkite maisto. Narvelyje tiks ir namelis triušiukui miegoti.

Triušiukai būna ilgaplaukiai ir trumpaplaukiai. Ilgaplaukius reikia šukuoti. Triušiukams būtina karpyti nagus, nes tai gali trukdyti jiems vaiksčioti (krypsta kojytės ).

Kai gyvunėlis apsipripranta, galima jį iš narvelio paleisti pabėgioti, bet palikti be priežiūros - NEGALIMA. Jis gali padaryti daug žalos ir sau, ir jums: gali nugraužti elektros laidus ir pan.

Daugelis mano klaidingai, kad jei triušiukas maitinamas geru maistu, tai jam nereikia papildomai duoti vitaminų ir mineralų. Bet minimalus medžiagų poreikis padidėja būtent - šėrimosi periodu, poravimosi metu ir jaunikliams. Rudens, žiemos metu būtina duoti vitaminų ir mineralų, kad užtikrinti gyvūno sveikatą.

Triušiukus maudykite tik tada, kai labai reikia (po pasivaikščiojimo lauke, kai susitepa kojytės, arba kai triušiukas suviduriuoja, jam būtina nuplauti apatinę kūno dalį, kad nesiveistų bakterijos) ir tik su jiems skirtu šampūnu. O būdamas narvelyje, triušiukas pats labai švariai išsivalo ir išsikedeną savo kailiuką.

Vasarą galima gyvunėlius išsivesti į lauką, yra vedžiojimui skirtų pavadėlių.

Nuolat stebėkite triušiuko elgseną, nuotaiką ir pamatę kokių nors pakitimų, nedelsdami kreipkitės į vet. gydytoją.

Pradedantys veisėjai turėtų žinoti, kad ką tik gimusių jauniklių negalima liesti ir imti į rankas, nes mama jų gali atsisakyti ir neauginti.

Daugiau galite pasiskaityti triusiukai.lietuvoje.info

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu