Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Komanda "gulėt"

Ši komanda, kaip ir "sėdėt" ar "pas mane" yra viena iš pagrindinių šuns dresavimo komandų. Jai naudojamas žodis "gulėt" arba rankos gestas ( staigus rankos, ištiestos dresuotojo krūtinės lygyje, nuleidimas).
Pirmasis būdas. Pasisodiname šunį priešais save, pasukame antkaklį žiedu žemyn. Dešine ranka imame pavadėlį atstumu 20 - 25 cm nuo antkaklio, po to ištariame komandą "gulėt" ir po 1 - 2 sekundžių atliekame tempimą žemyn, kartu spaudžiant kaire ranka šuns keterą.
Šuniui atsigulus, jis paglostomas ir paskatinamas kąsneliu. Jam pagulėjus 5 - 10 sekundžių, dar kartą paskatinama ir leidžiama laisva padėtis.
Antrasis būdas . Pasisodiname šunį šalia savęs, kaire ranka su pavadėliu dedame jam ant keteros , dešine imame skanėstą. Po to ištariame komandą "gulėt" ir po 1 - 2 sekundžių, rodant šuniui kasnelį ir dešinės rankos judesiu nuo jo nosies pirmyn ir žemyn, kartu spausdami kaire ranka keterą, priverčiame šunį atsigulti. Už atliktą veiksmą šuo paskatinamas paglostymu ir gardžiu kasneliu.
Trečiasis būdas. Pasisodiname šunį šalia savęs, ištariame komandą "gulėt" ir po 1 - 2 sekundžių, spausdami keterą kaire ranka, dešine ištiesiame priekines šuns kojas. Kai tik šuo atsigula paskatiname jį paglostymu ir kasneliu.
Jeigu šuo tuoj po paguldymo bando atsistoti, reikia dar kartą su griežtesne intonacija pakartoti komandą "gulėt" ir, patempus pavadėliu, gulimoje padėtyje palaikyti 5 - 10 sekundžių.
Užsiėmimų metu reikia stebėti, kad gulėdamas šuo užimtų taisyklingą padėtį: užpakalinė kūno dalis turi gulėti lygiai, priekinės letenos ištiestos pirmyn, galva pakelta. Neteisingą padėti būtinai reikia pataisyti ir pagirti šunį tik tada kai jis atsigula taisyklingai.
Pirmoji dalis jau išmokinta, jeigu šuo, davus komandą "gulėt", greitai atsigula ir guli toje padėtyje 5 - 10 sekundžių, o paėjus nuo jo porą žingsnių, nejuda iš vietos. Tada galima pradėti mokyti tą pačią komandą rankos gestu.Pasodiname šunį, paeiname porą žingsnių atsisukę veidu į jį. Kaire ranka lengvai įtempiame pavadėlį, paskui ištiesiame dešinę ranką krūtinės lygyje ir, nuleisdami ištiestą ranką žemyn, trūktelime pavadėlį, ištardami komandą "gulėt". Kai šuo atsigula, paskatiname. Pratimus viename užsiėmime reikia kartoti 35 - 40 kartų, užsiėmimų turėtų būti 4 - 5.
Jeigu šuo, stovint nuo jo 25 - 30 metrų atstumu ir esant įvairiems aplinkos trukdymams, po pirmos komandos atsigula ir guli ne mažiau kaip 5 minutes, reiškia jis šią komandą atlieka nepriekaištingai.

Galimos dresuotojo klaidos:

> Dresuotojas per dažnai kartoja komandą "gulėt", jei šuo iš karto neatsigula.
> Netaisyklingas priekinių šuns kojų ištiesimas, skausmo šuniui suteikimas.
> Ne laiku ištaisoma gulinčio šuns netaisyklinga padėtis.
> Su šuniu elgiamasi nereikliai.
Atliekant šiuos pratimus ir šuo ir vedlys turi būti geros nuotaikos. Labai svarbu su šunimi sueiti į kontaktą, kad vienas kitu pasitikėtų.

Parengė Vytautas Gustaitis

Atgal į pamokų sąrašą
Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu