Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Komanda "pas mane"

Šią komandą reikia pradėti ugdyti nuo pat pirmūjų dienų, parsinešus šunelį iš lizdo į namus. Tolimesnėje dresūros eigoje ši komanda taps viena pagrindinių komandų. Šią komandą galima ugdyti, t.y. suformuoti salyginį refleksą, tiek ženklui, (ranka pakelta peties aukštyje į šoną, delnu žemyn ir nuleidžiam prie kojos), tiek žodinei komandai - "pas mane" "ateik" "čia", visi šie žodžiai yra tinkami. Tik svarbiausiai pradėjus naudoti vieną žodį negalima keisti į kitą.
Prieš šerdami šunelį pakvieskite vardu, pritūpę laikykite rankose indelį su ėdalu ir ištarkite - "pas mane". Atbėgus šuniui prie jūsų duokite indelį su ėdalu ir glostydami kartokite - "geras pas mane". Balsas turi būti švelnus skatinantis. Viena maloniausių komandų šuniui, ateiti pas savo šaimininką!
Eidami pasivaikščioti neužmirškite į kišenę įsidėti skanėstų (smulkiai pjaustyto sūrio ar dešros gabalėlių). Paleistam šuniui nuo pavadėlio leiskite keliatą minučių pabėgioti laisvai, paskiau parodę ženklą ir ištarę žodinę komandą ištieskite ranką su skanėstu ir prisiartinus šuniui prie jūsų skatinkite balsu, duokite kasnelį, patapšnokite švelniai per petį.
Pasivaikščiojimo metu neleiskite šuniui nuobodžiauti, tai bėkite nuo jo, tai vykitės, atkreipdami į save dėmesį. Pasivaikščiojimas su savo šeimininku, šuniui - vienas maloniausių užsiėminžmų, tik turėdami gerą kontaktą su savo augintiniu jūs pasieksite geriausių rezultatų.
Komandai "pas mane" ugdyti, galima naudoti ne tik skanėstą, bet ir šuns mėgiamą daiktą - žaislą (guminis kamuoliukas, cypentis žaislas, medžiaginė "pelė"). Kiekvieną kartą atėjus šuniui pas jus duokite pasidžiaugti jo mėgiamu daiktu.
Pratinti šią komandą geriausia ten kur nėra pašalinių dirgiklių - šunų, žmonių, automobilių ir pan. Jeigu aplink žais jūsų augintinio gentainiai, bus sunku sukoncentruoti jo dėmesį, o galiausiai jis nesidomės jumis, nei siūlomais jam daiktais.
Kitas dalykas jaigu jūsų šuo apleistas nuo pat mažų dienų ir nereaguoja į jus, žaislus, ar skanėstus, o gal tiesiog labai išdykęs. Tuomet viską reikia pradėti nuo pavadėlio. Prisegtą šunį pavadėliu, paleidžiame žaisti ir pačiu netikamiausiu šuniui momentu, jį kviečiame pas save. Truktelėją smarkiau pavadžiu prisitraukiame šunį ir pasisodiname prieš save, paglostę, vėl paleidžiame žaisti. Ir taip kartojame kol pagal komandą šuo ateis pas jus. Kaip šuo supras, kad kitos išeities nėra ir kiekvieną kartą ateis pas jus, pabandykite šuniui nepastebint atsegti pavadėlį. Po sekmingo eksperimento paskatinkite šunį - paglostykite.
Dar keliatas gudrybių, mokant šunį ateiti pas savo šeimininką: Jeigu norite, kad šuo taptų klusnus - nekartokite komandos keliatą kartų; norite, kad šuo sėstūsi arti priėjas prie jūsų - skanėstą laikykite abiejose rankose ir priėjus šuniui rankas sulenkite per alkūnes, tik sėdinčiam duokite kasnelį; Jaigu norite, kad šuo sektų jūsų akis - kasnelį išspjaukite.

Galimos dresuotojo klaidos:

> Komandą "pas mane" negalima duoti grėsmingu balsu!
> Negalima šuns bausti jaigu nors ir pavėluotai atėjo pas jus!
> Negalima truktelėti pavadėliu prieš rodant ženklą ar ištariant komandą!
> Prieš duodant komandą nereikia per dažnai kartoti šuns vardo, nes atbėgs vos tik pašaukus ji vardu!
> Negalima nuolat ženklo rodyti kartu su žodine komanda!
Kviečiu visus pasikaustyti kantrybe, nes išugdyti klusnų šunį reikia įdėti daug nuoseklaus darbo. Pratimai kartojami ne po keliatą kartų, o po kelias dešimtis kartų. Čia priklauso nuo jūsų šuns įgimtų savybių.

Parengė Vytautas Gustaitis

Atgal į pamokų sąrašą
Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu