Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Komanda "sėdėt"

Tai viena iš pagrindinių komandų, kurios pradedama mokyti jauną šuniuką. Šiai komandai taip pat naudojama žodinė komanda("sėdėt"), arba gestas (dešinė ranka sulenkta per alkūnę delnu į priekį). Ištarus komandą "sėdėt", šuns užpakalinė dalis mechaniškai spaudžiama žemyn. Jei šuo nesėda, kąsnelis virš galvos laikomas taip, kad norėdamas jį pasiekti, šuo būtų priverstas atsisėsti. Komanda tariama normaliu balsu, bet ne grėsmingai. Norint atkreipti šuns dėmesį vieną kartą ištariamas jo vardas. Šuniui atsisėdus paglostoma krūtinė, jis paskatinamas kąsneliu. Vėliau prie žodinės komandos prijungiamas ir gestas ranka.
Per žingsnį nuo šuns, ištariame komandą žodžiu ir kartu dešinę ranką keliame iš apačios į priekį ir į viršų. Tuo metu pavadėlį laikome tarp nykščio ir smiliaus, taigi rankos gestu pakeliame šunį į viršų.
Jeigu šuo bando žengti nors žingsnį į priekį, dešine koja žengiame jo link, kelį įremiame šuniui į krūtinę, pasodiname, pagiriame, duodame skanėstą, patapšnojame per krūtinę.
Kuomet šunelis nepriekaištingai vykdo komandą, kasnelio galima ir neduoti-šuo paskatinamas žodžiu "geras", ar tiesiog pažaidžiama su jo mėgiamu daiktu. Vėliau komandos vykdymas apsunkinamas: atliekama nepažįstamoje vietoje, kur yra pašalinių dirgiklių. Taip pat ugdomas šuns išlaikymas: šuo pasodinamas ir paliekamas vis ilgesniam laikui šeimininkui nueinant vis toliau. Šuniui pajudėjus, šeimininkas privalo kuo skubiau sugrąžinti šunį į pradinę padėtį ir pasodinti ištarus komandą "sedėt". Šuniui taisyklingai vykdant komandą, šeimininkas grįžta prie šuns apeidamas jį ir atsistoja savo augintiniui iš dešinės pusės, paglosto jam krūtinę ir paskatina.

Galimos dresuotojo klaidos:

> Dresuotojas per dažnai kartoja komandą šuniui neatsisėdus iš pirmo karto ;
> Šuo nepaskatinamas taisyklingai atlikus komandą;
> Negalima nuolat rodyti ženklo kartu su žodine komanda;
> Nedresuokite šuns vis tuo pačiu paros metu;
> Nekartokite komandos du ar daugiau kartų žodžiu be mechaninio poveikio;
> Pernelyg stipriai nespauskite šuns ir netampykite jo.
> Stebėkite, kad šuo sedėtų taisyklingai ( ne ant šlaunies );

Parengė Vytautas Gustaitis

Atgal į pamokų sąrašą
Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu