Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Airedale Terrier - Erdelterjeras

Airedale_Terrier.jpg

Erdelterjerai yra didžiausi iš terjerų. Jie tinka vedžioti akluosius, padeda sanitarams, ryšininkams, geologams ir išminuotojams, dujų trasų prižiūrėtojams. Taip pat puikiai saugo namus, seka pėdsakais. Tinkami ir ganymui ar medžioklei – itin puikiai medžioja graužikus. Taigi Erdelterjerai yra tikrai universalūs šunys.

Išvaizda

Erdelterjerai yra vidutinio dydžio šunys – jų ūgis siekia apie 58 cm.
Galva nedidelė. Kaukolė ilga ir plokščia. Ausys V raidės formos, laikomos nuleistos galvos šonuose. Jos nedidelės, tačiau atitinka galvos proporcijas. Akys mažos, tamsios spalvos. Jų išraiška protinga ir nuoširdi. Nosis nemaža, juodos spalvos. Lūpos siauros, gerai prigludusios.
Kaklas vidutinio ilgio. Pečiai ilgi, švelniai nuožulnėjantys. Nugara trumpa, bet stipri. Krūtinė gili, bet neplati. Juosmuo raumeningas.
Kojos tiesios, tvirtos ir raumeningos. Pėdos mažos, apvalios ir kompaktiškos. Pirštai arkiniai. Eisena lengva.
Uodega vidutinio ilgumo, laikoma pakelata stačiai.
Kailis tankus, trumpas, banguotas ir šiurkštus. Jis gerai prigludęs prie kūno. Galva, ausys, kojos ir apatinė kūno dalis turi būti gelsvai rudos spalvos. Kūno šonai ir nugara turi būti juodos ar tamsiai pilkos spalvos. Kartais ant krūtinės pasitaiko balta žvaigždė.


Būdas

Erdelterjerai yra labai sumanūs, todėl yra tinkamas pačioms įvairiausioms užduotims atlikti. Vis dėl to prastai išdresuotas gali būti nepatikimas, nes yra labai judrus. Šie šunys mėgsta įvairią aktyvią veiklą, itin dievina vandenį – mėgsta plaukioti, nardyti. Su kitais šunimis nelabai sutaria, linkęs veltis į peštynes.

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu