Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Akita - Akita

Akita šunys kilę iš tekančios saulės šalies, Japonijos. Ten jie buvo išvesti medžioklei. Akita Japonijoje itin gerbiami ir laikomi šeimos židinio saugotojais, sveikatos simboliu ir nacionaline vertybe. Akitos statulėlės Japonijoje dovanojamos kaip sveikatos simbolis. Tokia garbė jiems suteikta neveltui - juk kadaise šie šunys saugojo pačius imperatorius, vėliau dirbo armijoje ir policijoje. Taip pat akitos yra puikios medžiotojos - šią savybę išsaugojo iki pat šių dienų.
 

Išvaizda


Akita – galingas, siprus ir raumeningas šuo. Jo svoris 30-50 kg. Krūtinė žema, plati. Galva taip pat didelė, galinga, platus ir sunkus snukis. Ausys nedidelės, stačios. Akys taip pat nedidelės, tasmiai rudos. Nosis plati, juoda. Juodos ir lūpos. Uodega didelė, aukštai iškelta, užsirietusi ant nugaros. Pavilnė stora, tanki ir švelni. Kailis tiesus, šiurkštus.
 

Būdas


Akita – labai protingas šuo, tačiau dresuoti jį gali būti nelengva. Šiam šuniui monotoniški veiksmai greitai pabosta, o dėl smalsaus ir spontaniško būdo dėmesį greitai patraukia kas nors iš šalies. Nepaisant savo išsiblaškymo, akitos yra puikūs sargai. Kadaise japonės jiems patikėdavo sergėti net savo vaikus. Vis dėlto reikia būti atsargiems – šie šunys puikiai priima svao šeimos mažuoius narius, nes yra be galo prieraišūs, tačiau svetimus gali ir sužeisti – ypač jei bus erzinami. Su kitais gyvūnais akitos taip pat nelinkę bendrauti – dažniausiai jie juos puola, rodo agresiją. Taigi vedžiodami akitą būkite budrūs! O vedžioti šį šunį reikia dažnai ir ilgai – akitos namuose būna nelabai aktyvūs, todėl kieme jiems reikia išeikvoti susikaupusią energiją.

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu