Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Alaskan Malamute - Aliaskos Malamutas


Aliaskos malamutas, kaip jau galima suprasti ir iš pavadinimo, kilęs iš Aliaskos. Dauguma šiuos šunis painioja su Sibiro haskiais – panašumo išties yra. Tai stambus naminis šuo, kurio veislė buvo išvesta traukti roges Šiaurėje. Dar ir šiomis dienomis kai kurie malmutai naudojami rogėms tempti, kiti auginami tiesiog kaip šeimos draugai.

Išvaizda


Malamutai yra stiprūs, turi plačią krūtinę ir didelę galvą. Šie šunys sveria 38,5-57 kg, o ūgis gali siekti 71 cm (patelės šiek tiek žemesnės). Aliaskos malamutai primena vilką, tik „šypsena“, puošianti šių šunų snukį, išduoda, kad tai – naminis gyvūnas. Kailis tankus, šiurkštesnis nei Sibiro haskio. Uodega pūkuota, riesta – primena plunksną. Galimos kailio spalvos: balta, pilka, juoda ir jų astpalviai. Būdinga šviesesnio kailio „kaukė“ ant snukio. Akys migdolo formos ir būna tik rudos spalvos.

Būdas


Meilumas yra savybė, dėl kurios malamutai taip mėgstami. Tiesa, meilumu jie apdovanoja tik žmones, kitų gyvūnų kaiminystės nemėgsta ir netgi gali būti jiems agresyvūs. Tai lemia jų polinkis dominuoti – kitus šunis malamutas laiko potencialiais konkurentais ir stengiasi juos nugalėti. Namuose jie būna ramūs, tylūs, loja labai retai. Visgi kai susimąsto patriukšmauti, gali kaukti kaip tikrų tikriausi vilkai. Su vilkais Aliaskos malamutus vienija dar viena savybė – jie linkę gyventi gaujomis, todėl daug geriau jaučiasi šeimoje, o ne palikti vieni. Kuo šeimoje daugiau žmonių, tuo malamutui linksmiau. Šie šunys neišsirenka vieno favorito – visos šeimos narius myli vienodai, visiems yra atsidavęs ir ištikimas draugas.
Aliaskos malamutai itin protingi, tačiau užsispyrę, todėl jų dresavimas gali tapti nelengva užduotimi. Nors jie dresuojami lengvai, tačiau gali užsispirti, kai reikia kartoti vieną ir tą pačią užduotį, todėl dresuodami malamutą nepamirškite įvesti šiek tiek įvairovės. Šios veislės atsovą galite išmokyti įvairiausių triukų ir komandų, tačiau vieno padaryti Jums tikrainepavyks – Aliaskos malamutas niekada nebus geras namų sargas. Jis per darug myli žmones, kad galėtų juos pulti, todėl net jei į namus įsibrautų vagis, malamutas gli tiesiog aplaižyti jam ranką ir draugiškai vizginti uodegą – juk nepažįstamasis gali tapti puikiu jo naujuoju draugu...

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu