Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

American Akita - Amerikiečių akita, Didysis japonų šuo

Amerikiečių akitos protėviai yra Japonijos akitos, taigi jie ganėtinai panašūs. Visgi dabar amerikiečių akitos pripažįstama kaip atskira veislė. Amerikiečių akitos pasauliui pristatyti 1937 m., tačiau iki pat 1980 m. ši veislė buvo labai mažai žinoma.

Išvaizda
Amerikiečių akitos yra stambių kaulų, masyvūs šunys. Jų ūgis gali siekti 66–71 cm, o svoris 45–59 kg. Patelės šiek tiek smulkesnės – jų ūgis 61–66 cm, o svoris 32–45 kg. Galva taip pat didelė, dažnai apibūdinama kaip „lokio snukis“. Ausys vidutinio dydžio, trikampio formos ir stačios. Akys, skirtingai nei visas snukis, mažos, gilios ir tamsios.
Amerikiečių akitų kailis kaip ir „giminaičių“ Japonijoje yra tankus, tik skirtingai nei Japonijos akitų, amerikiečių kailis gali būti bet kokios spalvos. Kailio ilgis būna dvejopas – standartinis pusilgis ir ilgas. Pastarasis parodose nepripažįstamas, tačiau gana mėgstamas paparastų augintojų.

Būdas
Amerikiečių akitos yra itin orūs, narsūs ir sargūs šunys, dėl savo šeimos pasiryžę padaryti viską – šios veislės atsovai labai prieraišūs ir yra puikūs kompanionai. Vis dėlto nepažįstamųjų amerikiečių akitos nėra linkę priimti – jiems neretai rodo agresiją. Taip yra dėl jų įgimto polinkio saugoti savo teritoriją. Akitos ne itin sutaria ir su kitais gyvūnais – tai dėl jų noro dominuoti. Na, o su vaikais šie šunys visai puikiai bendrauja – kartu gali žaisti valandų valandas. Visgi nereikėtų akitų, kaip ir bet kokių kitų didelių šunų, palikti vienų su vaikais – šuo nesuvokia savo jėgos ir masės, tad net ir nenorėdamas gali sužeisti mažuosius. Šiaip namuose amerkieičių akitos būna ramūs, tylūs, nekelia jokių bėdų.
Ties, amerikiečių akitas privaloma dresuoti – tai reikėtų pradėti nuo mažų dienų. Neteisingai auklėjami šie šunys gali tapti labai agresyvūs.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu