Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

American Foxhound - Amerikiečių fokshaundas

Amerikos fokshaundai - anglų fokshaundų „pusbroliai“, išveisti medžioklei - jie puikūs pėdsekiai. Iš čia kilo ir jų pavadinimas - angliškai ši veislė vadinama „foxhound“, kas išvertus reiškia „lapių medžiotojas“.
Fokshaundų istorija prasidėjo 1650 m., kai Robert Brooke atkeliavo į Ameriką ir su savimi atsivežė kelis medžioklinius šunis. Panašiu metu Džordžas Vašingtonas gavo dovanų kelis prancūzų fokshaundus. Kiek vėliau šie prancūzų ir anglų medžiokliniai šunys susilaukė bendrų palikuonių - taip pasaulis ir išvydo pirmuosius Amerikos fokshaundus. Jų tėvyne laikoma Virdžinijos valstybė.
Tiesa, iš pradžių apie šiuos šunis sklandė paslaptingos, piktos kalbos, kad jie naudojami indėnams medžioti ir naikinti, tačiau tai netiesa. Amerikos fokshaundai iš tikrųjų buvo diduomenės šunys, skirti lapių medžiojimo sportui.
Dabar šios veislės šunys mėgiami ir auginami tiesiog kaip draugai, šeimos nariai.

Išvaizda


Pirmą kartą pamatę amerikiečių fokshaundą greičiausiai pamanysite, kad prieš jus stovi biglis, tik kiek peraugęs, pernelyg išstypęs. Panašumas tikrai nemenkas.
Nors pagal standartus Amerikos fokshaundai turėtų būti apie 53-64 cm ūgio, tačiau dažniausiai būna šiek tiek aukštesni - 66-74 cm. Šių šunų svoris yra apie 29–34 kg.
Būdingas šios veislės bruožai - ilgos, tiesios ir laibos kojos. Krūtinė taip pat ganėtinai siaura. Vis dėlto šie šunys yra stiprūs ir raumeningi, nors ir neatrodo masyvūs.Ausys didelės, plačiai įsatytos ir nulėpusios. Akys taip pat didelės, plačiai įsodintos. Būdinga jų spalva šviesiai arba tamsiai ruda.
Amerikos fokshaundų kailis trumpas ir šiurkštus. Būdingos spalvos: gelsvai ruda, balta, juoda, kreminė.

Būdas


Amerikiečių fokshaundai yra puikūs šeimos šunys. Jie yra itin prieraišūs ir meilūs. Savo šeimininką jie tiesiog dievina ir yra pasiryžę dėl jo padaryti bet ką. Amerikiečių fokshaundai puikiai sutaria ir su vaikais bei kitais gyvūnais. Juos šios veilsės atsovai laiko nepakeičiamais žaidimų draugais.
Dėl didelės šių šunų energijos jie nerokomenduojami žmonėms, gyvenantiems bute - amerkiečių fokshaundams tai prilygtų kalėjimui. Na, o jei visgi nuspręsite amerikiečių fokshaundą laikyti bute, būkite pasiruošę ilgiems ir intensyviems pasivaikščiojimams. Būkite budrūs - šios veislės šunys išsaugoję puikų medžiotojo instinktą, tad jeigu vaikščiosite parke ar miške, jūsų augintinio lauks daug pagundų - juk nieko nėra smagiau kaip sekti voverės ar kokio kito gyvūno pėdsakais.
Nors amerikiečių fokshaundai mėgsta medžioti, tačiau namų sargai jie nekokie. Šie šunys nerodo jokios agresijos, yra pernelyg draugiški, kad galėtų pulti įsilaužėlį. Na, o jei Jums reikia tiesiog gero šeimos draugo - amerikiečių fokshaundai Jums itin tinkami.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu