Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Ardennes Cattle Dog (Bouvier des Ardennes) - Ardėnų buvjė

Ardėnų buvjė tėvynė - Belgija. Ši veislė atsiradao apie XVII a. Sakoma, kad tai yra seniausia šio regiono veislė. Ardėnų buvjė yra išveisti ne tik avims, bet ir karvėms, arkliams ganyti ir saugoti juos nuo plėšrūnų.
 

Išvaizda

Ardėnų buvjė - vidutinio dydžio, bet labai stiprūs šunys. Patelių ūgis yra 52-56 cm, patinų - 56-62 cm. Svoris atitinkamai 22-28 kg ir 28-35 kg. Jų išvaizda neturi nieko bendro su elegancija - kaulų struktūra masyvi, suteikianti galingos išvaizdos. Šonkauliai atsikišę, sudaro apvalią formą. Krūtinė plati, tvirta. Nugara raumeninga, lanksti ir stipri. Galūnės trumpos, raumeningos ir taip pat tvirtos. Uodega labai trumpa, plonytė, aukštai įsodinta.
Kaukolė plati, plokštoka. Skruostikauliai nei per daug atsikišę, nei per daug įdubę. Ryški antakių linija. Kaktos linija blanki, nepastebima. Nosis plati, aiški, juodos spalvos. Lūpos siauros, taip pat juodos. Virš viršutinės lūpos puikuojasi 5-6 cm ilgio kailis, suformuojantis ūsus. Ardėnų buvjė turi ir nedidelę barzdelę. Žandikauliai galingi. Žandai plokšti, bet raumeningi. Akys vidutinio dydžio, netoli viena nuo kitos, ovalios formos ir tamsios spalvos (kuo tamsesnės, tuo geriau). Ausys įstatytos aukštai, trikampio formos ir gana mažos. Pageidautina stačios ausys.
Kailis apie 5 cm ilgio, šiurkštus, pasišiaušęs, pavilnė plona. Galvos ir uodegos srityje kailis kiek trumpesnės. Spalva gali būti bet kokia, išskyrus baltą.

Būdas

Ardėnų buvjė skirtas gyventi lauke, ganyti ir sergėti gyvulius, tad yra itin energingas, sargus. Dėl stipraus sargo instinkto, šie šunys yra gana atsargūs su nepažįstamaisiais, į juos žiūri įtariai. Dėl šios priežasties Ardėnų buvjė šunelius reikia pradėti auklėti nuo mažens, kad ateityje jie netaptų per daug agresyvūs su nežinomais žmonėmis. Šie šunys dėl polinkio dominuoti nelabai tinkami laikyti ir su kitais gyvūnais, nebent jie būtų augę kartu nuo mažų dienų. Na, o su šeimos nariais šios veislės atstovai yra draugiški ir meilūs. Ši veislė yra labai paklusni, greitai mokosi, klusniai atlieka komandas.
Tiesa, dėl didelio savo energingumo Ardėnų buvjė netinkami laikyti bute. Šiems šunims reikia skirti daug laiko pasivaikščiojimams, įvairioms treniruotėms, buvimui gryname ore. Jei Ardėnų buvjė neišeikvos pakankamai energijos, pradės netinkamai elgtis namuose - triukšmauti, draskyti daiktus ar kitaip siausti. Taigi jei žinote, kad neturėsite pakankamai laiko ilgiems pasivaikščiojimams, geriau rinkitės kitos veislės augintinį. Na, o jei mėgstate aktyvų poilsį, esate energinga asmenybė, Ardėnų buvje taps puikiu jūsų bičiuliu.

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu