Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Ariégeois

Ariegeois yra medžioklinių šunų veislė, kilusi iš pietų Prancūzijos regiono Areige. Iš pradžių šie šunys naudoti kiškiams ir kitiems smulkiems gyvūnėliams medžioti. Ilgai Ariegeois veislė už Prancūzijos ribų buvo nežinoma. Antrojo pasaulinio karo metais šiai veislei netgi grėsė išnykimas, bet prancūzų medžiotojų dėka ji buvo išsaugota - jie tiesog negalėjo leisti pražūti tokiu geru ištvermingumu, kantrybe ir stiprybe pasižymintiems šunims. Ariegeois populiarumas vėl pradėjo augti ir 1998 sausio 1 d. buvo pripažinta jungtinio kinologų klubo.

Išvaizda
Ariegeois yra nedideli, iškilmingos išvaizdos šunys. Jų ūgis apie 56-64 cm, svoris 25-27 kg. Ariegeois galva yra pailga ir nedidelė. Snukis šiek tiek raukšlėtas. Akys tamsiai kaštoninės spalvos, vidutinio dydžio. Žvilgsnis ramus, švelnus ir pasitikintis. Ausys ilgos, nulėpusios, kūgio formos.
Ariegeois krūtinė plati, ovali, gili ir stipri. Tokia pati tvirta ir nugara bei kojos. Visas kūnas raumeningas ir itin tvirtas. Ariegeois yra labai ištvermingi šunys.
Kailis trumpas, glotnus ir švelnus. Dominuojanti spalva - balta su juodos spalvos priemaišiais. Būna ir grynai baltų Ariegeois šunų, tačiau labiausiai pageidaujamas kailio raštas yra baltos spalvos kūnas su juoda galva ir juodomis ausimis. Taip pat labai vertinamas balta ruoželis tarpuakyje.

Būdas
Ariegeois yra talentingi pėdsekiai. Tai itin protingi, vikrūs, stiprūs ir energingi šunys, todėl puikiai tinka medžioklei. Tiesa, šiomis dienomis Ariegeois auginami ne tik pagal tiesioginę savo paskirtį, bet ir kaip tiesiog geri bičiuliai. Ką jau ką, o būti gerais draugais šie šunys tikrai sugeba - jie labai lojalūs ir prieraišūs gyvūnai. Ariegeois puikiai sutaria ne tik su žmonėmis, vaikais, bet ir su kitais gyvūnais. Tiesa, su smulkesniais augintiniais jų nereikėtų palikti vienų, nes dėl stipraus medžioklės instinkto šie šunys juos gali palaikyti puikiu grobiu.
Ariegeois yra protingi, gabūs ir paklusnūs gyvūnai, todėl lengvai treniruojami. Jie su džiaugsmu mokosi naujų komandų, vykdo šeimininko paliepimus. Tiesa, ši veislė nelabai tinkama auginti mieste, bute. Šiems šunims ten per mažai laisvės, nėra kur išeikvoti energijos, todėl jie gali tapti neramūs ar net agresyvūs. Jei vis dėlto nuspręsite rizikuoti. Jums teks nemažai laiko skirti aktyviems pasivaikščiojimams, treniruotėms. Ariegeois privers Jus gyventi išties aktyvų gyvenimo būdą.

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu