Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Artesian-Norman Basset (Basset artésien normand)

Artezijos Normanų basetas yra viena iš šešių Prancūzijoje pripažintų basetų veislių. Veislė sena - jai jau virš 400 m. Iš pradžių buvo viena bendra Prancūzijos basetų veislė, tačiau palaipsniui ji skilo į dvi atšakas - tiesiakojus Chien d'Artois ir kreivakojus - Artezijos Normanų. 1910 m. buvo įsteigtas Artezijos Normanų basetų mėgėjų klubas ir 1924 m. jiems suteiktas dabartinis vardas.
Veislė yra skirta smulkių gyvūnų medžioklei, tačiau šiomis dienomis pagal tikrąją paskirtį šie basetai beveik nebeauginami - jie tapę tiesiog naminiais augintiniais, šeimos draugais.

Išvaizda


Artezijos Normanų basetai yra nedidelio ūgio - nuo 30 iki 36 cm, o sveria apie 17 kg. Jų ūgio ir ilgio santykis yra 5:8, tad tai - „ištempti“ šunys. Nugara plati ir tvirta. Krūtinė ilga, ovali. Šonai neįdubę, pilni. Klubai šiek tiek įžambūs.
Uodega gana ilga, plona, smailėjanti. Šios veislės šunys dažniausiai vaikšto laikydami ją vertikalioje padėtyje. Kojos trumpos, tik užpakalinės kiek ilgesnės. Nepaisant to, galūnės yra tvirtos, raumeningos, pritaikytos bėgimui.
Galva gana didelė, tačiau nėra masyvi - netgi atvirkščiai - ji atrodo tarsi „išdžiūvusi“. Vis dėlto tai nesutrukdo Artezijos Normanų basetui atrodyti kaip rimtam, iškilmingam šuniui. Snukį labai pagyvina didelės, išraiškingos, protingo ir ramaus žvilgsnio akys. Pati žaviausia ir labiausiai pastebima galvos „detalė“ yra ausys. Jos tiesiog milžiniškos! Ausys yra kūgio formos, itin ilgos ir bėgant linksmai plevėsuoja. Didelė yra ir nosis. Ji būna juodos spalvos ir basetui suteikia pliušinio žaislo įvaizdį.
Kailis trumpas, tankus, dvispalvis arba trispalvis. Dvispalviai dažnaiusiai būna rusvos ir baltos spalvos, o trispalviai rusvos, baltos ir tamsiai rudos - beveik juodos spalvos. Pėdutės turėtų būti baltos.

Būdas


Artezijos Normanų basetai yra draugiški, mėgstantys bendrauti šunys. Jie ramūs, protingi, puikiai sutaria su kitais šunimis. Šie šunys gali draugauti ir su kitais gyvūnais - net su katėmis, jei tik augo su jomis nuo mažų dienų. Į namus atvykusius svečius Artezijos Normanų basetai pasitinka garsiu, giliu lojimu, tačiau agresijos ar pykčio nerodo. Net ir keistas nepažįstamasis šiam basetui greitai tampa geru bičiuliu, galinčiu linksmai su juo pažaisti ar pakasyti paausį. Tiesa, šios veislės šunims didžiausią pasitenkinimą teikia ne žaidimai, o ilgi pasivaikščiojimai gryname ore. Vaikščiojant reikia būti atsargiems, nes galite nė nepastebėti, kada jūsų Artezijos Normanų basetas nuklys į pašalę - juk tai medžiokliniai šunys, pėdsekiai, tad juos traukia kiekvieno laukinio žvėrelio kvapas. Vis dėlto, jei esate energingas, aktyvų gyvenimą mėgstantis žmogus, ši Artezijos Normanų baseto savybė problemų Jums nesukels - net aatvirkščiai - pasivaikščiojimus paįvairins smagiais nutikimais ir geromis emocijomis.

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu