Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Atlas Shepherd Dog (Chien de l'Atlas - Aïdi)

Atlas Shepherd dog, kitaip dar vadinami Atlaso aviganiais, yra berberų genties prijaukinta, marokietiška veislė, naudota avių ar ožkų bandoms saugoti. Tai - ne vienintelis šių šunų gebėjimas, jie turi ir neprastų pėdsekystės bei medžioklės gebėjimų. Maroke Atlaso aviganiai dažnai būdavo imami į medžioklę kartu su kita populiaria ir labai vertinama šio krašto veisle - slugiais. Atlaso aviganiai yra labai narsūs gyvūnai, todėl pasitarnavo ir kaip namų sargai. Anksčiau itin daug jų buvo laikoma Atlaso kalnuose - čia jie saugojo ne tik ganomas bandas, bet ir šeimininko turtą. Joks įsibrovėlis nepraslįsdavo pro šio sargo akis - nei laukinės katės, sėlinančios nugvelbti skanesnį kasnelį, nei plėšrūs žvėrys, norintys susimedžioti avį, nei nepažįstami žmonės, turintys neaiškių kėslų. Taigi Atlaso aviganiai marokiečiams buvo it geroji namų dvasia. Tiesa, jie nebuvo labai garbinami ar laikomi itin didingais, dieviškais sutvėrimais kaip, pavyzdžiui, slugiai. Nepaisant to, visais laikais stengtasi išsaugoti veislės grynumą. Tam Maroke net buvo įsteigtras specialus klubas. Nors nuo pat veislės Atlaso aviganiai buvo naudojami kaip darbiniai šunys palaipsniui jie tapo naminiais augintiniais, šeimos draugais. Šiomis dienomis jie puikiai jaučiasi netgi mieste, gali gyventi bute - tereikia pasirūpinti pakankamai ilgais ir intensyviais pasivaikščiojimais.

Išvaizda

Atlaso aviganiai yra vidutinio dydžio šunys - jų ūgis nuo 51 iki 63 cm šunys, o svoris siekia apie 25 kg. Kūnas raumeningas, bet nemasyvus. Galva primena meškino išvaizdą - ji gana didelė lyginant su viso kūno proporcijomis, tik ilgoki, ištempti nasrai snukį daro kiek gracingesnį. Žandikauliai stiprūs, sąkandis labai tvirtas. Lūpos siauros, tačiau gerai pastebimos, nes yra juodos spalvos ir išsiskiria iš rusvo kailio. Nosis taip pat juoda, vidutinio dydžio, su didelėmis, atviromis šnervėmis. Akys tamsios, ryškios, su juodais apvadais. Žvilgsnis guvus, žaismingas. Ausys trikampio formos, vidutinio dydžio, galiukai lenkti į priekį.
Kailis šiurkštus, plonas, bet puikiai apsaugo tiek nuo kaitros, tiek nuo žvarbaus žiemos oro. Būdingos spalvos: juoda, sabalo, ruda, raudona, kreminė, marga. Galima juodos ar baltos spalvos kaukė.

Būdas

Atlaso aviganiai yra energingi, judrūs, narsūs ir itin sargūs šunys. Jie tiesiog nepakeičiami sargai. Taip pat jie labai draugiški, ištikimi savo šeimininkams. Atlaso aviganiai itin tinka aktyvų gyvenimo būdą propaguojantiems žmonėms - šiems šunims nėra nieko maloniau kaip kartu su šeimininku aktyviai leisti laiką gamtoje. Šiems šunims patinka įvairūs žaidimai - lazdos ar lėkštės gaudymas, risnojimas paskui dviratį, smagus pasilakstymas pievoje ir pan. Būtent dėl didelio Atlaso aviganių aktyvumo šie šunys nėra tinkami visiems žmonėms. Jei nsuprendėte auginti Atlaso aviganį, būkite pasiruošęs bent kelias valandas per dieną praleisti gryname ore treniruodami savo augintinį. Pasivaikščiojimas ir žaidimai kieme su šios veislės šunimi gali virsti tikru nuotykiu - Atlaso aviganiai yra ne tik puikūs sargai, bet ir ne ką prastesni pėdsekiai, todėl juos vilioja įvairūs kvapai, galintys nuklaidinti į įvairias pašales ar kur toliau nuo šeimininko. Taigi Jums tekls būti labai akyliems. Jei norite, kad Atlaso aviganis būtų paklusnesnis ir nepasiduotų įvairioms kvapų pagundoms, būtinai užsiimkite jo dresūra. Mokyti savo augintinį pradėkite dar nuo mažų dienų - taip išsiauklėsite nuostabų draugą. Tik neišsigąskite - Atlaso aviganiai nėra neišsemiamos energijos šaltiniai - jei skirsite pakankamai laiko žaidimams ar pasivaikščiojimams gryname ore, namuose šie šunys bus ramūs. Maloniai nuvargę Atlaso aviganiai mėgsta įsitaisyti šalia lango ir ramiai stebėti aplinką. Žiemą jie linkę prisiglausti šalia savo šeimininko ir mėgautis paausių kasymu tol, kol aplanko saldus miegas.

 


 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu