Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Australian Cattle Dog - Australų piemenų šuo

Nepaisant to, kad veislė vadinama Australijos aviganiais, ji kilusi visiškai ne iš šio žemyno. Australijos aviganių gimtinė yra Jungtinės Amerikos valstijos, Kalifornijos valstija. Čia šie šunys atsirado XVIII a. pab. - XIX a. pradžioje. Jų protėviais buvo aviganiai šunys, galintys ganyti dideles avių bandas, importuojamas iš Australijos. Greičiausiai dėl to veislė ir gavo Australijos aviganių vardą. Iš pradžių ši veislė buvo auginama tik darbui, vėliau pastebėta, kad šie šunys gali būti ir puikūs augintiniai bei draugai. Jais itin susidomėjo ūkininkai. Jie stengėsi išveisti dar geresnį darbinį šunį, galintį ganyti avis. Todėl Australijos aviganių protėvius kryžmino su borderkoliais, koliais ir kitais aviganiais.

Išvaizda
Australijos aviganiai yra vidutinio dydžio šunys - ūgis apie 46-58cm, svoris 18-25kg, patinų iki 30kg. Kūnas proporcingas, stiprus, raumeningas, itin lankstus ir vikrus. Nugara tiesi ir stipri. Kojos tiesios, tvirtos. Užpakalinės kojos stiprios ir raumeningos. Letenos ovalios, kompaktiškos, su stipriais skliautiniais pirštais ir plastiškomis, gerai prigludusiomis pagalvėlėmis.Uodega gali būti ir ilga, ir trumpa - natūraliai arba kirpta. Uodegos kerpamos tam, kad netrukdytų ganyti - ilgą uodegą gali priminti gyvuliai, ji gali įsivelti į bruzgynus ir panašiai. Uodegos buvo kerpamos iš kartos į kartą, todėl dabar nemžai šunelių jau gimsta trumpomis uodegomis.
Kailis vidutinio ilgio, šiurkštus, dvisluoksnis, apsaugantis šunį bet kokimis oro sąlygomis. Jis gali būti lygus arba lengvai banguotas. Galimi spalvų deriniai:
1) Trispalvė juoda: juoda, ruda, balta
2) Trispalvė raudona: ruda, juoda, balta
3) Melsvai marmurinė: pilka, juoda, ruda, balta
4) Raudonai marmurinė: pilka, ruda, juoda, balta.
Kailis gali būti puoštas šviesesnėmis ar tamsesnėmis dėmelėmis. Paprastai melsvo atspalvio kailis turi baltas ar juodas dėmeles, o raudono atspalvio - dar intensyvesnio raudonio dėmeles. Broku laikoma vien balta spalva - tokie šunys dažnai būna kurti.
Nosies veidrodėlis ir lūpos, jeigu šuo juodas ar melsvai marmurinis, juodi. Jeigu šuo juodai marmurinis, tai nosies veidrodėlis ir lūpos gali būti su rožinėmis dėmelėmis. Dėmelės turi būti vienodos. Šuns akys gali būti rudos, mėlynos, geltonos. Melsvo ar juodo marmuro spalvos šunų akys gali būti su juodu apvadėliu. Rausvo ar rudo marmuro spalvos šunys turi turėti rudą akių apvadėlį. Būdinga akių forma - migdolo. Žvilgsnis nekantrus, tarsi visada laukiantis šeimininko komandos.
Ausys trikampio formos, nulėpusios. Vizualiai šiek tiek praplatina siauroką snukį. Nasrai siauri, ilgi, tačiau tvirti.


Būdas


Australų aviganiai - ne tik puikūs darbiniai šunys, bet ir nuostabūs augintiniai. Tai - labai protingi, ištvermingi ir stipraus charakterio šunys. Jie gali būti itin gerais draugais, nes visais būdais stengiasi įtikti šeimininkui. Su nepažįstamaisiais šie šunys elgiasi atsargiai, bet nepiktai. Taip yra dėl to, kad Australijos aviganiai turi itin stiprų instinktą saugoti teritoriją. Taigi šie šunys puikiai saugos ir Jūsų namus. Nors Australijos aviganiai yra sargūs, tačiau visiškai neagresyvūs. Jie puikiai sutaria su vaikais, meiliai su jais elgiasi, mėgsta kartu žaisti. Žaidimai šiems šunims yra vienas iš būdų dideliam energijos kiekiui išvaistyti - Australijos aviganiams nereikia didelės teritorijos lakstymui, tačiau reikia kasdienių aktyvių užsiėmimų ir dėmesio. Vienas mėgstamiausių šių šunų užsiėmimų - žaidimai su kamuoliu ar plastikinėmis lėkštėmis. Taip pat jie labai mėgsta aktyvias pramogas vandenyje. Nors Australijos aviganiai išties labai draugiški, tačiau jie tinka ne visiems žmonėms. Tie, kas mėgsta sėslų gyvenimo būdą, neturi daug laisvo laiko, kurį galėtų skirti savo augintiniui, turėtų rinktis kitos veislės šunį. Na, o jei esate aktyvus žmogus, ši veislė - kaip tik Jums.

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu