Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Australian Silky Terrier - Australų šilkinis terjeras

Silkyterrier125.jpgAustralų šilkinis terjeras yra nedidelis (apie 22 cm ūgio), terjerų tipo šunelis, kilęs iš Australijos, nors jo protėviai yra iš Didžiosios Britanijos. Ši veislė labai artima Jorkšyro terjerams ir Australijos terjerams. Manoma, kad iš pradžių terjerai šilkiniu kailiu tebuvo atsitiktinumas - jos nebuvo galima laikyti nauja veisle, tai tebuvo tie patys Australijos terjerai, tik švelnesniu, šilkiniu kailiu. Pasak Amerikos kinologų klubo, tik XIX a. pabaigoje pradėtas tikrasis Australijos šilkinių terjerų veisimas, kai buvo sukryžmintos dvi veislės - Australijos terjerai ir Jorkšyro terjerai. Iš pradžių nauja veislė buvo vadinama Sidnėjaus šilkiniais šuneliais, nes jie pirmiausiai pasirodė būtent šiame mieste. Nors dauguma Australijos šunų veislių skirtos darbams, ši veislė iš pat pradžių buvo auginama tik kaip kambariniai šuneliai, šeimos draugai. Tiesa, australų šilkiniai terjerai žinomi ir dėl savo puikaus gebėjimo medžioti gyvates - atrodo neįtikėtina, kad tokie nedideli gyvūnėliai nesunkiai gali nurungti gyvatę, bet jie tai daro išties meistriškai.
Iki 1929 m. Australijos terjerai, Australijos šilkiniai terjerai ir Jorkšyro terjerai nebuvo griežtai atskirti - būdavo net tokių atvejų, kad vienos vados šuneliai buvo išskirtomi pagal išvaizdos skirtumus į tris grupes pagal veislę, kuriai turėtų priklausyti. 1932 m. į tokia praktiką pradėta žiūrėti nepalankiai ir 1958 m. Nacionalinis Australijos kinologų klubas Australijos šilkinius terjerus oficiliai pripažino astkira veisle.
Antrojo pasaulinio karo metais ir dar kelis metus po jo amerikiečių kariškiai iš Australijos atsivežė po kelis šios veislės šunelius. Greitai čia jie itin išpopuliarėjo ir jų buvo atsivežta dar daugiau. 1959 m. Amerikos kinologų klubas oficialiai pripažino šią veislę. 1965 m. Australijos šilkinius terjerus pripažino ir Jungtinis kinologų klubas bei Kanados kinologų klubas. Laikui bėgant veislė buvo pripažinta daugumos pasaulio valstybių.

 

Išvaizda

Australijos šilkinis terjeras yra nedidelis, kompaktiško kūno šunelis. Jo ūgis yra nuo 23 iki 26 cm. Išskirtinė šios veislės savybė yra ilgas (tačiau žemės nesiekiantis), šilkinės tekstūros kailis. Paprastai jis būna pilkos ir baltos ar melsvos ir rudos spalvos. Kailis atrodo itin puošniai - jis yra tiesus, tviskantis ir labai švelnus. Kailį reikia itin rūpestingai prižiūrėti - kasdien šukuoti, reguliariai maudyti, lankytis šunų kirpykloje.
Svarbios ir kūno proporcijos - Australijos šilkinių terjerų kūno ilgis turi būti penktadaliu didesnis už aukštį.
Galva pleišto formos, stipri. Akys nedidelės, migdolo formos, tamsios spalvos - šviesi spalva pasitaiko, bet laikoma dideliu trūkumu. Ausys nedidelės, statmenos.
Uodega aukštai įstatyta. Kojos trumpos, letenėlės mažos, beveik kaip katės.

Būdas

Australijos šilkiniai terjerai yra aktyvūs, itin budrūs šuneliai. Sakoma, kad jų mažame kūnelyje įkalinta didelio šuns siela - jie drąsiai puola kitus, už save daug stambesnius gyvūnus, yra pasiruošę ginti namus - tikri bebaimiai. Taip pat šie terjerai labai mėgsta įvairius energingus užsiėmimus: žaidimus ir lakstymą kieme, ilgus aktyvius pasivaikščiojimus. Svarbu, kad Australijos šilkiniai terjerai visada turėtų ką veikti ir nenuobodžiautų - ta labai svarbu, jei nenorite, kad Jūsų augintinis taptų pernelyg aktyvus ir triukšmingas namuose. Visgi auklėti juos nebus sunku - ši veislė lengvai pasiduoda dresūrai, yra gana protinga ir imli naujiems dalykams. Australijos šilkiniams terjerams patinka laiką leisti kartu su šeimininku, nes yra labai prieraišūs ir lojalūs gyvūnai.

 

 

 

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu