Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Australian Terrier - Australų terjeras

Australian_terrier.jpgAustralijos terjerai yra nedideli terjerų tipo šuneliai, į Australiją atvežti XIX a. pradžioje iš Didžiosios Britanijos. Šių šunų protėviai buvo laikomi namusoe tam, kad išgaudytų peles ir žiurkes - gana neįprasta užduotis šunims, tačiau su ja šie šuneliai puikiai susitvarkydavo. Australijos terjerai turi bendrus protėvius su Kerno , Skajaus, Jorkšyro, Airijos ir Dendžio Dinmonto terjerais.
Veislės veisimas pradėtas 1820 m. Tasmanijoje. Iš pradžių šie šuneliai vadinti šiurkščiakailiais terjerais. 1887 m. įsikūrė pirmasis šiurkščiaplaukių terjerų mėgėjų klubas. 1892 m. veislė buvo perkrikštyta - gavo Australijos terjerų vardą. 1903 m. šie šuneliai jau dalyvavo ir Melburno ir Didžiosios Britanijos parodose. Oficialių pripažinimą veislė gavo 1933 m. - ją pripažino Jungtinių valstijų kinologų klubas. 1960 m. veislę pripažino ir Amerikos šunų klubai, o 1969 m. ir jungtinis kinologų klubas. Dabar veislė laikoma oficiale daugumoje pasaulio valstybių.

Išvaizda

Australijos terjerai yra nedideli šuneliai - ūgis siekia apie 25 cm, svoris apie 6,5 kg. Kūno ilgis šiek tiek didesnis už jo aukštį. Krūtinė gili. Kojos trumpos, pėdutės nedidelės. Pirštai kompaktiški ir šiek tiek išlenkti, nepakrypę į šonus. Nagai juodi. Uodega vidutinio ilgio, paprastai pakerpama.
Galva ilgoka, su stačiomis, trikampėmis ausytėmis. Akys nedidelės, tamsiai rudos. Jų išraiška itin gyva ir nuoširdi.
Kailis šiurkštus, vidutinio ilgio (5-6.5 cm.), dvisluoksnis ir nepralaidus vandeniui. Snukio ir nasrų srityje kailis kiek trumpesnis. Galimos spalvos: melsvi atspalviai arba raudoni su šviesesniais kuokšteliais. Taip pat galimos kitos spalvos žymės ant snukelio, ausų, kojų.

 

Būdas


Australijos terjerus galima pavadinti mažaisiais akiplėšomis - jie itin drąsūs, landūs, smalsūs, energingi ir nesibaimina  nepažįstamųjų ar už save kur kas didesnių šunų. Taip pat tai labai prieraišūs šunys - visada lieka ištikimais draugais savo šeimininkui, esant reikalui juos netgi gina. Australijos terjerai yra labai protingi gyvūnai, tad visai nesunku juos dresiruoti ir auklėti. Tai reiškia, kad Australijos terjeras gali būti išties gerai išauklėtu augintiniu, savininkui nekeliančiu jokių problemų, tik džiaugsmą. Juolab, kad vienas didžiausių šių terjerų troškimų yra patikti šeimininkui, tad šis šunelis padarys viską, kad tik jo šeimininkas liktų laimingas. Tiesa, Australijos terjerai visgi turi vieną gana erzinančią savybę - jie labai mėgsta patriukšmauti - loja dėl kiekvienos smulkmenos - tiek iš džiagsmo, tiek išsigandę ar gindami savo teritoriją. Jei norite atpratinti augintinį nuo šio ne iti patrauklaus pomėgio, kiekvieną kartą jam be reikalo lojant, sudrausminkite jį.
Australijos terjerai labai draugiški, puikiai sutaria tiek su kitais gyvūnais, tiek su vaikais. Tiesa, pastaruosius reikia pamokyti, kaip elgtis su šuneliu, kad jo neįerzintų.
Taip pat šios veislės šunys tinkami žmonėms, kurie dažnai keliauja. Keliavimas su Australijos terjeru nesukels jokių sunkumų - jis gali ramiai sėdėti krepšelyje ir tiesiog smalsiai dairytis aplinkui.
Australijos terjerai tinkami auginti žmonėms, norintiems mažo, kompaktiško ir žavaus šunelio, turinčio tvirtą charakterį.

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu