Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Austrian�Pinscher (�sterreichischer�Pinscher) - Austrų pinčeris

Austrų pinčeriai yra tradiciniai austrų ūkininkų šunys, kadaise tikę atlikti įvairias užduotis – varydavo bandas, sergėdavo namus. Veislė gyvuoja nuo XVIII a. ir anksčiau buvo žinoma tik Austrijos imperijos žemėse, o šiandien šiek tiek paplitusi ir už Austrijos ribų, nors ir retai sutinkama. Veislė nėra labai mėgiama, nes prastai sutaria su kitais šunimis ir mėgsta kandžiotis. Nėra draugiški ir su nepažįstamaisiais žmonėmis, tačiasu su savais jaučiasi ramūs ir elgiasi draugiškai.

Išvaizda

Austrų pinčeriai yra vidutinio dydžio, atletiško sudėjimo šuneliai. Jų ūgis siekia 36-51 cm, o svoris – 12-18 kg.
Galva nedidelė, kriaušės formos. Žiūrint iš priekio, snukis gana platus, apvalainas, su išraiškingu pokakčiu. Akys išraiškingos, didelės, apvalios formos. Jas dar labiau paryškina tamsūs apvadai. Aukštai augančios ausys nedidelės ir gali būti labai įvairios – vienų astrų pinčerių būna nulėpusios, kitų pakeltos kiek daugiau. Nasrai stiprūs, siaurėjantys. Nosies tiltas tiesus. Pati nosis nedidelė, juoda. Lūpos siauros, neatvėpusios ir taip pat tamsios spalvos. Dantys stiprūs, sąkandis žirklinis.
Kaklas vidutinio ilgio, tvirtas, raumeningas. Nugara trumpa, tiesi ir plati. Juosmuo taip pat neilgas ir platus. Krūtinė gili, ilga ir plati, o forma primena statinaitę. Apatinė kūno linija link užpakalinių kojų šiek tiek kylanti.
Priekinės kojos vidutinio ilgio, tiesios, su prigludusiomis prie kūno alkūnėmis. Užpakalinės stiprios, raumeningos. Letenos nedidelės, su skliautiniais pirštais ir tvirtais nagais. Aukštai auganti uodega vidutinio ilgio, laikoma užriesta virš nugaros.
Kailis dvisluoksnis. Išorinis jo sluoksnis trumpas, šiurkštus. Pavilnė taip pat trumpa, tik kur kas švelnesnė. Galimos įvairios kailio spalvos su baltomis žymėmis (neprivalomos) ant nasrų, kaklo, krūtinės, letenų ar uodegos galiuko.

Būdas

Austrų pinčeriai buvo išveisti kaip darbiniai šunys, skirti padėti ūkyje, todėl jie yra ištvermingi ir sargūs gyvūnai. Austrų pinčeriai pratę prie aktyvaus gyvenimo būdo, fizinės veiklos, todėl jiems būtinos aktyvios treniruotės, energingi pasivaikščiojimai lauke, įvairūs žaidimai, kitaip šie šunys gali elgtis destruktyviai. Geriausias žaidimų draugas austrų pinčeriui yra jo šeimininkas – leisti laiko su vaikais ar kitais gyvūnais šie šuneliai nemėgsta. Su kitais augintiniais austrų pinčeriai nesutaria, o dėl pomėgio kandžiotis vaikams gali būti pavojingas.
Miesto gyventojams auginti šio šuns nerekomenduojama, nes autsrų pinčeriai yra labai sargūs, o išgirdę bet kokį įtartiną garsą ima garsiai loti. Dėl šios savybės veislė netinkama gyventi bute.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu