Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Azawakh - Azavakas

Azavako šunų gimtinė - Afrika, Azavako slėnis - dabartinė Malio, Burkina Faso ir Nigerijos teritorija. Pirminė šių šunų paskirtis buvo triušių ir gazelių medžioklė bei namų saugojimas. Žinoma, azavakai buvo auginami ir kaip tiesiog šeimos draugai. Šie šunys buvo labai gerbiami, todėl niekas nė nedrįso jų pardavinėti - vienintelis būdas įsigyti azavaką buvo gauti jį dovanų.
Europoje šie šunys pasirodė 1970 m., o 1980 m. pasiekė ir JAV. Čia 1987 m. jau gimė pirmoji azavakų vada. Iš pradžių amerikietiški azavakai visada būdavo raudonos ar elniuko spalvos su baltomis žymėmis, vėliau, 1989 metais, ten atvyko ir tigrinių šunų (pirmoji tigrinių azavakų vada gimė 1990 metų lapkričio 27 dieną).
Pirmą kartą parodose azavakai pasirodė 1970 m. - jie buvo laikomi viena iš slugių atmainų. Taip 1981 metų sausį jiems buvo suteiktas slugio-azavako pavadinimas ir tik 1986 metais FCI juos pripažino kaip visiškai unikalią veislę.

Išvaizda


Azavakai yra nemaži šunys - jų ūgis siekia ūgis 64 – 74 cm, kalių – 60 – 70 cm, o svoris 15-20 kg. Kūnas gracingas, liaunas ir lankstus. Azavakų išvaizda išties elegantiška. Priekinės galūnės ilgos, grakščios, statomos beveik visiškai vertikaliai, gerai išaugusios. Užpakalinės kojos ilgos ir laibos, visiškai vertikalios. Nugaros ilgis sudaro 90 procentų kojų ilgio. Nugara beveik tiesi, horizontali ar palengva aukštėjanti klubų link. Krūtinės ląsta gili, nenusileidžia žemiau alkūnių. Pilvas labai įtrauktas ties juosmens išgaubimu.
Galva taip pat grakšti, siaura ir ilga, kalto formos. Kaukolės plotis turi būti pastebimai mažesnis už pusę galvos ilgio. Nosies veidrodėlis juodas arba rudas. Akys migdolo formos, pakankamai didelės, tamsios arba gintaro spalvos. Ausys kabančios ir plokščios, prie pagrindo ganėtinai plačios, prigludusios prie kaukolės, susidomėjusio šuns ties pagrindu jos pakyla. Kaklas ilgas, grakštus, raumeningas ir šiek tiek išlenktas.
Kailis labai trumpas, pilvo srityje jo beveik iš viso nėra. Oda itin švelni, glotni ir smarkiai prigludusi prie kūno. Puikiai matosi ir raumenų struktūra, tačiau jie nesuteikia masyvios išvaizdos. Labai svarbi azavako savybė yra ta, kad jis neskleidžia šunims būdingo kvapo - šių šunų augintojai tuo itin džiaugiasi.
FCI pripažintos kailio spalvos yra smėlio, tamsaus elniuko, ruda, raudona, tigrinė (su tamsia kauke arba be jos). Kaklą, uodegos galiuką ir kojas puošia balta spalva azavakas atrodo tarsi su kojinaitėmis. Tiesa, Prancūzijoje baltos kojinaitės siekiančiaus aukščiau alkūnių ir balta apykaklė laikomos trūkumais ir parodose tokie šunys diskvalifikuojami. Afrikoje pasitaiko ir juodo, melsvo ar net žilo atspalvio azavakų.

Būdas


Azavakai yra išdidūs, budrūs ir labai dėmesingi šunys. Jei nuo mažens socializuosite šios veislės augintinį, jis bus labai draugiškas, ištikimas ir švelnus. Juolab, kad azavakai iš prigimties įpratę gyventi gaujomis, taigi kito šuns draugystė jiems nesukels jokių problemų, ypač, jei tai bus kitas azavakas.
Ši veislė pasižymi dideliu energijos kiekiu, tad, jei auginate tokį šunį, būkite pasiryžęs skirti nemažai laiko pasivaikščiojimams, energingiems žaidimams lauke, aktyvioms treniruotėms. Azavakai išties itin greiti - gali išvystyti net iki 40-60 km greitį. Dėl didelės erdvės ir poreikio judėti azavakai netinkami laikyti butuose - jiems reikia vietos laisvai ir daug judėti.
Nors šios veislės šunys yra draugiški ir meilūs, tačiau visada išlaiko ir šiek tiek nepriklausomybės. Tai nėra tokių šunų, kurie dėl šeimininko pasiryžę padaryti bet ką, tipas. Azavakai šiuo požiūriu truputį primena kates - jiems tinka posakis „vaikštau kur noriu ir darau, ką noriu“.
Su nepažįstamaisiais azavakai elgiasi atsargiai. Agresijos jiems nerodo, tačiau gali elgtis draugiškai atsargiai ar net ignoruoti ir demosntruoti visišką abejingumą ir aroganciją.
Azavakai tinkami propaguojantiems aktyvų gyvenimo būdą ir norintiems augintinio su išskirtiniu charakteriu.

 


 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu