Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Basenji - Basendži

Basendžiai yra nedidelių medžioklinių šunų veislė, daugiausiai auginama Kongo, Sudano ir Liberijos teritorijose. Panšių šunų galima aptikti ir Malaizijos džiunglėse. XIX a. ši veislė buvo vadinama kitaip: Kongo terjerais, Zande šunimis, Afrikos miškų šunimis, bongo terjeras, niam-niam terjerais. Panašių į basendžius šunų atvaizdus galima pamatyti ir faraonų laidojimo vietų bareljefuose. Faraono Tutanchamono kape taip pat buvo rasti balzamuoti šunys, panašūs į basendžius. Manoma, kad basendžiai Egipto faraonams buvo ne tik medžiokliniai šunys, bet ir gyvi amuletai, saugoję savo valdovus nuo juodosios magijos.
Spėjama, kad šie šunys paplito už Afrikos ribų, kai keliautojai Nilo upe pradėjo juos gabenti savo bičiuliams ir giminaičiams kaip brangias dovanas.
Egiptui žlugus basendžiai buvo pamiršti net iki XIX a. vidurio. Laimei, Kongo ir pietinio Sudano apylinkėsė dirbę tyrinėtojai aptiko šią veislę ir ja susidomėjo. Veilsė jiems neįprasta pasirodė tuo, kad nemoka loti - besendžiai skleidžia keistus, labai aukštus garsus.
1895 metais veisle susidomėjo ir anglai, tačiau iš pradžių auginti šiuos šunims jiems nesisekė - visi jie susirgo maru ir neišgyveno. Tik 1937 m. anglams pagaliau pavyko sėkmingai užsiauginti basendžių. 1941 m. pirmoji vada pasirodė ir Amerikoje.

Išvaizda

Basendžiai yra lengvo ir proporcingo kūno sudėjimo, ilgakojai, elegantiškos, aristokratiškos išvaizdos šunys. Galva su stačiomis, smailėjančiomis ausimis, susijaudinus kakta pasidengia smulkiomis raukšlėmis, kaklas aukštai iškeltas ir gracingai išlenktas. Gili, ne plati krūtinė, palaipsniui pereina į patrauktą pilvą, uodega susukta į tvirtą žiedą – visa tai sudaro elegantiško, kaip miniatiūrinė antilopė, šuns vaizdą.
Basendžiai šoklūs, labai greiti, puikios uoslės. Unikalu tai, kad jų pagrindinis medžioklės įrankis nėra vien tik uoslė( kaip dauguma medžioklinių šunų), bet ir rega. Medžiojančio besendžio vaizdas tiesiog kerintis - aukštoje savanos žolėje basendžiai pašoka ir tarsi sustingsta ore. Dairosi, uostinėja, kur nuskuodė grobis. Kai kurios Afrikos gentys dėl tokio jų medžioklės būdo vadino „šokinėjančiais“ virš žolės šunimis (M‘bwa m‘kubwa M‘bwa).

Būdas

Tai žavingas, meilus kompanionas, labai žaismingas. Šis ilgakojis, mažas, trumpaplaukis šuo su trumpa nugara ir lengvu kūno sudėjimu, laižo (prausia) save kaip katė. Neskleidžia kvapo, todėl tinka žmonėms, kurie rūpinasi švara savo namuose. Basendžis yra švelnus su vaikais, bet linkęs pyktis su savo gentainiais ir yra gana užsispyręs.
Neloja, bet moka savaip reikšti emocijas. Susukta į žiedą uodega vizga sunkiai, bet labai juokingai. Sveikindamiesi jie skleidžia specifinius aukštus garsus.
Basendžiai yra pokštininkai, mėgsta krėsti kvailystes. Su jais reikia kantrybės. Mėgsta tupėti ant palangės ir stebėti, kas vyksta lauke, mėgautis saulės šiluma.
Basendžiai labai tinkami žmonėms, norintiems linksmo, charizmatiško augintinio.

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu