Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Basset Hound - Basethaundas


basset__hound.jpegBasethaundai yra ganėtinai sena veislė, atsiradusi 1873 m. kai į Didžiąją Britaniją iš Prancūzijos buvo atvežta keletas Artua basetų kalių, kurias lordas Everetas Mileizas kryžmino su bigliais, vėliau su bladhaundais. Naujos veislės šunys buvo stambesni, stipresni. Juos imta vadinti anglų basetais arba basethaundais - mažaisiais skalikais. Basethaundai buvo laikomi dėl dviejų skirtingų priežasčių - vieniems jie pasitarnavo kaip puikūs medžiotojai, kitiems - kaip šeimos kompanijonai. Tai, kad veislė buvo itin vertinama ir gerbiama įrodo ir tai, kad basethaundus aprašė net ir pats Šekspyras.

Išvaizda


Kūnas ilgas su trumpomis, tvirtomis kojomis. Aukštis ties ketera siekia 33 - 38 cm, šunelio masė 23 - 30 kg. Krūtinė ilga, iškili. Galva didelė, proporcinga, kaukolė su kupolu. Ausys itin ilgos, nulėpusios. Akys rudos spalvos, jų išraiška liūdna, kupina nostalgijos.
Kailis tvirtos, kietos tekstūros, trumpas ir blizgus. Spalvos gali būti įvairios, bet dažniausiai basethaundai būna balti su rusvais ar smėlio atspalviais.

Būdas


Basethaundai yra meilūs ir prieraišūs šunys. Auginantieji šios veislės šunis džiaugiasi, kad jie sukelia labai mažai problemų, nes yra paklusnūs, taikūs ir itin atsidavę šeimininkui. Be to, basethaundai lengvai prisitaiko prie šeimos gyvenimo būdo ir tam tikrų taisyklių, galiojančių namuose. Basethaundai yra labai draugiški šunys - puikiai sutaria net ir su vaikais. Draugystė su šiuo šunimi atneša abipusį pasitenkinimą ir džiaugsmą. Ką jau ką, o linksminti šeimininkus basethaundai tikrai sugeba - dėl skanėsto jie pasiryžę daryti įvairius triukus, vykdyti net ir keisčiausias šeimininko įgeidžius. Tiesa, neapsigaukite ir nemanykite, kad basenhaundai visada aklai paklūsta šeimininko nurodymams - tai yra gana užsispyrę ir labai savarankiški šunys.
Nors namuose basethaundai būna ramūs ir ne itin aktyvūs, lauke jie gali lakstyti valandų valandas. Reikėtų jiems suteikti tokią progą, nes tinkama fizinė apkrova, ilgi pasivaikščiojimai gryname ore lemia gerą basethaundų sveikatą. Aktyvus gyvenimo būdas šiems šunims svarbus ir dėl to, kad jie yra linkę tukti.

 

 

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu