Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Bavarian Mountain Scenthound (Bayrischer Gebirgsschweisshund)

The Bavarian Mountain hound - Bavarijos kalnų pėdsekiai - yra medžioklinių šunų veislė, kilusi iš Vokietijos ir čia žinoma jau nuo 1870 metų. Kaip ir galima suprasti iš pavadinimo, veislė kilusi iš Bavarijos žemės (pietinė Vokietija). Šie šunys buvo išveisti siekiant sukurti vidutinio dydžio šunį, galintį medžioti kalnuose. Veisiant Bavarijos kalnų pėdsekius buvo kryžminami Hanoverio pėdsekiai, Bladhaundai ir Tirolio pėdsekiai.

Išvaizda

Bavarijos kalnų pėdsekiai yra vidutinio dydžio šunys - jų ūgis apie 47-52 cm, kalės keliais centimetrais žemesnės. Svoris nuo 20 iki 25 kilogramų. Jų kūnas yra proporcingas, tvirtas ir raumeningas. Kūno ilgis šiek tiek ilgesnis už aukštį. Krūtinė plati, tvirta ir gili.
Kojos ilgokos, tiesios ir raumeningos. Pėdutės lenktos, nagai juodi. Uodega vidutinio ilgio, gana aukštai įsodinta.
Galva gana plati, ties kakta matyti aiškus iškilumas. Žandikauliai tvirti, sąkandis žirklinis. Skruostai tik vos vos išreikšti. Nosis vidutinio dydžio, ne per plati, juodos ar tamsiai raudonos spalvos.
Šnervės atviros, plačios. Akys vidutinio dydžio, apvalainos, paprastai tamsiai rudos spalvos. Išraiška budri. Lūpos kiek nukarusios, vidutinio pločio su aiškiai išreikštais kampučiais.
Kailis trumpas, tankus, šiek tiek šiurkštus ir šiek tiek spindintis. Pilvo, kojų ir uodegos srityse kiek ilgesnis ir šiurkštesnis. Galimos spalvos yra tamsiai raudona, rausvai ruda, gelsvai ruda, smėlio spalvos, gelsvai pilka - galimi ir juodos spalvos pėdsakai.

Būdas

Bavarijos kalnų pėdsekiai yra ramūs, paklusnūs, atsidavę šeimininkui šunys. Su nepažįstamaisiais elgiasi draugiškai - nerodo nei jokios agresijos, nei bailumo. Bavarijos kalnų pėdsekiai yra savimi pasitikintys gyvūnai.
Taip šie šunys energingi, guvūs ir vikrūs - tai lemia jų medžioklės instinktas. Bavarijos kalnų pėdsekiai turi itin jautrią uoslę - tai labai padeda medžioklėje, tačiau kasdieniame gyvenime gali tapti ir kliūtimi. Išėjus pasivaikščioti su šios veislės augintiniu, reikia būti labai budriam, nes galite nė nepastebėti, kaip jis, užuodęs kokio žvėrelio pėdsaką ar šiaip įdomesnį kvapą, nuklys į šalį.
Dėl savo energingumo Bavarijos kalnų pėdsekiai rekomenduojami patyrusiems ir kantriems šunų augintojams.

 

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu