Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Beagle - Biglis

Bigliai yra Didžiosios Britanijos medžioklinių šunų veislė. Europoje jie buvo naudoti medžioti lapes, triušius, Sudane ir Palestinoje - šernus, Skandinavijoje – elnius, JAV – paukščius. Taigi bigliai buvo populiarūs medžiotojų palydovai visame pasaulyje.
Ši mėgstama veislė atsirado 1481 m. Jų populiarumas itin sparčiai augo ir XVI a. bigliai tapo Anglijos aristokratijos mėgstamais augintiniais - jais domėjosi net pati karalienė Elžbieta I. Ji netgi išvedė ypatingai mažų, vos 20 cm tesiekiančių biglių tipą. Tai buvo ne vienintelis mėginimas tobulinti biglių veislę - iki pat XIX a. su veisle buvo eksperimentuojama, stengiamasi išgauti kuo geresnį veislės variantą. 1879 m. pagaliau buvo pristatyta kalytė Barmaid, kuri beveik atitiko šiandieninių biglių standartą. 1891 m. jau sudalyvavo pirmojoje savo parodoje.
1890 m. Anglijoje įkurtas pirmasis biglių klubas. Nuo šio klubo įkūrimo prasidėjo veislės standartizavimas. XIX amžiaus antroje pusėje bigliai buvo nuvežti į Prancūziją, kur tapo viena populiariausių veislių. Vis dėlto po Pirmojo pasaulinio karo bigliams iškilo išnykimo grėsmė. 1920 m. vykusioje parodoje nedalyvavo nei vienas biglis. Tikrojo populiarumo veislė sulaukė tik XX amžiaus pabaigoje. Kūrėsi veislynai, bigliai buvo nuvežti į Ameriką, kur tapo itin populiarūs. Šiandien ši veislė itn vertinama Suomijoje, Danijoje, Vokietijoje.

Išvaizda
Skirtingose šalyse galimi skirtingi biglių tipai ir šiek tiek skirtinga jų išvaizda. Vis dėlto yra bendri veislės bruožai. Bigliai yra tvirto sudėjimo, raumeningi šunys. Jų krūtinė gili, šonkaulių linija elastinga. Kojos stiprios, raumeningos, padai itin tvirti.
Kaklas ilgas, lengvai išlenktas. Akys tamsiai rudos arba riešuto spalvos, pakankamai didelės, išraiškingos. Ausys ilgos, gale užapvalintos. Nosis būna juoda arba rudai rausva, vidutinio ilgio, masyvi, be raukšlių. Lūpos nukarusios.
Kailis trumpas, glotnus. Nors dažniausiai pasitaiko trispalvių biglių - baltos, juodos ir šviesiai rudos spalvų derinys, tačiau galimos įvairios spalvos ir jų deriniai.

Būdas
Bigliai yra savarankiški, nepriklausomi šunys. Nepaisant to, jie labai draugiški, nuoširdūs ir mėgsta leisti laiką kartu su šeimos nariais. Jiems bigliai atvirai demonstruoja savo meilę ir prieraišumą. Vieni šie šunys būti visiškai nemėgsta ir tai net kenkia jų psichikai. Tad jeigu esate vienas iš tų, kurie retai būna namuose, verčiau rinkitės kitą veislę.
Bigliai pasižymi nuovokumu, išradingumu ir gudrumu. Būtent dėl to juos dresuoti nėra lengva - bigliai visaip bando išsisukti, dažnai užsispiria ir nepaklūsta komandoms - taigi šios veislės dresūra pareikalaus nemažai kantrybės.
Dar viena svarbi biglių savybė, į kurią būtina atsižvelgti apsisprendžiant, ar šie šunys yra tinkami Jums, yra jų judrumas ir didelis energijos kiekis. Biglis yra medžioklinis šuo, taf judėjimas ir aktyvus gyvenimo būdas jam yra būtini. Mažai judėdami bigliai labai greitai tunka, o tai kenkia jų sveikatai. Reikia įsidėmėti ir tai, kad šios veislės šunis galima vedžioti tik pririštus pavadėliu, antraip jie, užuodę kokį nors pėdsaką, netruks pabėgti. Beje, bigliai yra gana stiprūs šunys, tad jų vedžiojimą reiktų patikėti suaugusiam žmogui - vaikai gali tiesiog neišlaikyti. Namuose biglio draugystė su Jūsų atžalomis nesukels jokių keblumų - šie šunys mėgsta vaikus. Kitų gyvūnų draugija bigliams taip pat priimtina. 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu