Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Bearded Collie - Barzdotasis kolis

Barzdotasis kolis yra aviganių tipo šuo, kilęs iš Škotijos. Veislė išveista iš vietinių aviganių, taip pat turi panašumų su Lenkijos lygumų aviganiais ir komandorais. Iš pradžių būta dviejų tipų barzdotųjų kolių - vieni buvo mažesni, lengvesnių kaulų - jie skirti ganymui kalnuose ir bandų pervarymui. Kiti - stambesnių kaulų, vienspalvio juodo kailio, skirti ganyti žemumose. Šiandieniniai barzdotieji koliai yra šių dviejų tipų mišinys.
Kada tiksliai atsirado ši veislė, neaišku - spėjama, kad ji egzistavo jau XVIII. 1897 m. barzdotieji koliai pirmą kartą buvo pristatyti parodoje. Po viešo prisistatymo ši veislė pradėjo populiarėti, tačiau jų aukso amžius tęsėsi iki Antrojo pasaulinio karo. Barzdotiesiems koliams netgi iškilo išnykimo grėsmė, todėl p. Willison nutarė ją atgaivinti. 1955 m. buvo įsteigtas pirmasis barzdotųjų kolių klubas, o 1959 m. barzdotajam koliui buvo įteiktas pirmasis čempiono apdovanojimas. 1960 m. ši veislė pradėjo plisti po visą pasaulį.

Išvaizda


Barzdotieji koliai yra vidutinio dydžio (ūgis ties ketera 53–56 cm, patelių – 51–53 cm, svoris nuo 18 iki 28 kg, atletiški, energingi ir itin vikrūs šunys. Jų kūnas lieknas, tačiau raumeningas ir stiprus. Krūtinė gili. Klubai itin gerai išvystyti. Kojos stiprios, letenos ovalios formos. Uodega ilga, nukarusi ir gausiai apžėlusi.
Kaukolė plokščia, plati. Snukis stiprus. Perėjimas iš snukio į kaukolės dalį ryškus. Akys didelės ir jų spalva dera su kailio spalva. Ausys vidutinio ilgio, nukarusios.
Kailis dvisluoksnis. Išorinis sluoksnis yra šiurkštus, susivėlęs, ilgas, o poplaukis švelnus ir purus. Ties skruostais, apatine lūpa ir po smakru kailis ilgesnis, tad susiformuoja barzdelė. Galimos kailio spalvos: juoda, pilka, ruda ir šėma. Galimi baltos spalvos pėdsakai ant nosies, krūtinės, kaklo ar kojų. Rudos dėmės gali būti ant antakių, skruostų, ausų viduje, vidinėje uodegos pusėje ir ant kojų, kai nėra baltų dėmių. Gimę šunyčiai yra tamsios spalvos ir pamažu šviesėja sulaukę 9–18 mėnesių. Vėliau kailis vėl tamsėja, bet nebūna toks tamsus kaip ankstyvaisiais mėnesiais.

Būdas


Barzdotieji koliai pasižymi draugiškumu ir dideliu supratingumu. Laikantieji šios veislės šunis sako, kad jie yra vieni ištikimiausių draugų. Barzdotasis kolis visada pasiruošęs bendrauti, linksmintis ir žaisti. Puikiai sutaria su vaikais ir kitais gyvūnais- su jais elgiasi itin meiliai. Net nepažįstamus žmones šie šunys pasitinka su dideliu džiaugsmu. Didžiausia nuobauda barzdotiesiems koliams yra vienatvė.
Šios veislės šunys yra sumanūs, todėl lengvai dresuojami. Jie puikiai pasirodo paklusnumo ir vikrumo varžybose. Tiesa, barzdotieji koliai yra gana energingi, aktyvūs šunys - tai gali sukelti šiokių tokių problemų, jei esate sėslaus gyvenimo būdo šalininkas. Vis dėlto, kai einate pasivaikščioti su barzdotuoju koliu, galite nesibaiminti, kad jis kur nors nuklys ar pabėgs - jis visada paklusniai eina šalia.
Šios veislės šunis drąsiai gali rinktis net tie, kurie neturi patirties gyvūnų auklėjime. Barzdotieji koliai lengvai prisitaiko prie gyvenimo sąlygų: jie gali gyventi ir mieste, ir kaime.

 


 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu