Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Bedlington Terrier - Bedlingtono terjeras

Bedlingtono terjerai kilę iš šiaurinės Anglijos, Nortumberlendo miestelio. Jie buvo išveisti žiurkių, ūdrų ir net lapių medžioklei. Bedlingtono terjerų protėviai - rotberiterjerai. Pastarieji buvo sunkesnės kūno sandaros, trumpesnių kojų. XVIII a. pab.-XIX a. pr. Rotberiterjerai buvo sukryžminti su uipetų, dendi-dinmontų, o galbūt ir su pudelių atmainomis. Tokiu būdu buvo išvesta grakščių, aukštų, greitakojų terjerų veislė, paveldėjusi iš savo protėvių atsparumą ir drąsą. Ilgainiui veislė buvo tobulinama, grakštūs bedlingtonai virto puikiais dekoratyviniais šunimis. Madingi kirpimai ir trimingas (plaukų pešiojimas) užbaigė šiuolaikinio bedlingtono portretą.

Išvaizda


Bedlingtono terjerai yra apie 40 cm ūgio, sveria apie 8-10 kg. Kūnas ilgokas, lankstus ir raumeningas. Krūtinė plati, pakankamai gili. Kojos ilgos, užpakalinės ilgesnės už priekines. Uodega vidutinio ilgio, žemai įsodinta.
Galva kriaušės formos. Kaukolė siaura, gili ir viršuje išgaubta. Akys nedidelės, trikampio formos. Melsvo kailio šunų akys rudos, gintarinio ir smėlio spalvos kailio šunys turi riešuto spalvos akis. Ausys vidutinio dydžio, žemai įsodintos, kabančios, prispaustos prie žandikaulio. Plonytės, minkštos, padengtos švelniu kailiuku su baltais galiukais priminančios teptuką.
Kailis tankus, šilkinis ir minkštas, gali būti su garbanėlėmis. Ant galvos kailis tankesnis, beveik baltos spalvos. Viso kailio spalva būna melsva, raudonai ruda ar smėlio. Didelis kailio privalumas yra tas, kad šerdamasis jis nebyra - plaukai įstringa tankiame kailyje, o juos iššukuoti būtina šukomis. Kailį būtina triminguoti, kasdien šukuoti kietu šepečiu, kitaip jis susivels. Negalima per dažnai maudyti, nes kailis praras tankumą.

Būdas


Bedlingtonas kaip ir dauguma kitų terjerų yra judrus šuo, mėgstantis palakstyti be pavadėlio ir pažaisti kamuoliu. Jei skiriama pakankamai laiko aktyviai veiklai, namuose šie šunys būna ramūs - gali gyventi ir bute. Jis puikiai jaučiasi namų aplinkoje, svarbu kad tik užtektų pasivaikščiojimų lauke. Jei norite, kad bedlingtonas sutartų su kitais gyvūnais, būtina jį dresuoti. Su vaikais šie šunys sutaria puikiai. Į nepažįstamus žmones šie šunys žiūri atsargiai, tačiau jei šeimininkas į juos reaguoja draugiškai, pats įsileidžia į namus, tai ir bedlingtono terjeras pamiršta bet kokius įtarimus. Dėl savo atsargumo šios veislės šunys yra geri namų sargai.
Dauguma bedlingtonų terjerų augintojų džiaugiasi tuo, kad šie šunys labai tvirtai prisiriša prie savo šeimininko. Tiesa, šie šunys išsirenka tik vieną šeimos narį, kurį ir laiko savo autoritetu.

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu