Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Belgian Shepherd Dog (Chien de Berger Belge) - Belgų aviganis: Groenendael - Griunendalis

Belgų aviganiai yra universalūs tarnybiniai šunys, nors buvo išveisti prižiūrėti avių bandas. Tai labai ištvermingi, stiprios sveikatos, darbštūs šunys. Griunandaliai yra viena iš belgų aviganių rūšių, kurių išveisimas buvo itin kruopščiai planuojamas. 1891 metais Belgijos veterinaras, profesorius Adolfas Rijulas, surinko piemenis ir šunų augintojus, norėdamas aptarti naujos veislės, skirtos ganymui, išvedimą. Jis surado vieno tipo šunis stovinčiomis ausimis, vidutinio sudėjimo, skirtingų atspalvių ir skirtingo kailio ilgumo. Nors profesorius Railis rekomendavo veislės atranką vykdyti atsižvelgiant į plaukų ilgį, pirmenybė buvo suteikta atspalviui. Tokiu būdu šiuo metu turime keturis belgiškų aviganių tipus:
-griunendalį - juodos spalvos, ilgaplaukį;
-Belgijos terviureną - ilgaplaukį elnio arba raudonmedžio atspalvio;
-Belgijos malinua - trumpaplaukį elnio atspalvio;
-Lakenua - su garbanotu kietu kailiu, elnio arba smėlio atspalvio.
1959 metais Amerikos šunų augintojų klubas iš jų išskyrė tris veisles:
- Griunendalį;
-Terviureną;
- Malinua;
Griunendalį pavadino Belgų aviganiu.

Išvaizda


Griunendalis yra raumeningas, judrus, juodos spalvos šuo. Jis atrodo išties įspūdingai - kai kas šiuos šunis vadina juodaisiais vilkais. Jo kūnas labai tvirtas ir atletiškas, taisyklingų proporcijų. Griunendalių ūgis siekia apie 60–66 cm, patelių 56–62 cm, o svoris atitinkamai 25 – 30 kg ir 20 – 25 kg.
Priekinės kojos itin tiesios, ilgos ir tvirtos. Užpakalinės raumeningos. Uodega ilga, itin puošni.
Kaukolė plokščia. Snukis vidutinio ilgumo, smailas. Ausys trikampio formos, stačios. Akys migdolo formos, rudos. Nosis būtinai juodos spalvos. Lūpos taip pat juodos, plonos.
Kailis tankus, ilgas, su tiršta pavilne - tik snukis ir kojų apačia padengti trumpu kailiu. Kailio spalva gali būti tik juoda. Leidžiamos tik nedidelės baltos žymės ant krūtinės. Griunendalio „apranga“ atrodo tikrai įspūdingai, todėl dauguma baiminasi, kad ji reikalauja kruopščios priežiūros. Vis dėlto taip nėra, nes šių šunų kailis nelinkęs veltis, tad pakanka karts nuo karto jį pašukuoti. Per dažnas šukavimas netgi silpnina kailio struktūrą.

 

Būdas

Griunendaliai yra protingi, prieraišūs ir ištikimi augintiniai. Tai itin energingi, stiprūs šunys, tad jei nusprendėte jį auginti, turėsite skirti daug laiko buvimui lauke, pasivaikščiojimams ir energingoms treniruotėms. Dresūra griunendaliams yra būtina. Jie lengvai pasiduoda dresavimui ir puikiai pasirodo paklusnumo varžybose. Su jais reikia elgtis griežtai, bet geraširdiškai. Grubus elgesys padarys žalos tiek šuniui, tiek jo šeimininkui. Griunendaliai dėmesingi, supratingi ir labai budrūs. Šie šunys yra atsargūs su nepažįstamaisiais ir labai sargūs. Su vaikais griunendaliai elgiasi draugiškai, juos labai mėgsta - tereikia juos „supažindinti“ nuo mažų dienų. Kitiems šunims taip pat nerodo jokios agresijos. Šie šunys yra labai socialūs, mėgsta bendrauti, todėl negali ilgam laikui būti palikti vieni, kitaip jie gali tapti labai neramūs, irzlūs.

 

 

 

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu