Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Belgian Shepherd Dog (Chien de Berger Belge) - Belgų aviganis: Laekenois - Lakenua

Lakenua - viena iš belgų aviganių tipų, išveistas ganymui ir sargybai. Belgų aviganiai yra vienintelė veislė pasaulyje, kuri turi 4 rūšis: ilgaplaukiai juodi grenendaliai, ilgaplaukiai gelsvai rudi, raudoni ar pilki terviurenai, trumpaplaukiai raudoni, gelsvai rudi ar pilki malinua ir reti šiurkščiaplaukiai raudonai rudi lakenua. Kadangi šie šunys kilę iš Belgijos, jie pavadinti pagal jos regionų, iš kurių yra kilę, pavadinimus: Malino, Terviureno, Grenendalio ir Lakeno. Darbingi aviganiai iš Belgijos buvo žinomi nuo viduramžių. Tuo metu tipai labai kisdavo ir buvo veisiami pagal gebėjimą dirbti. 1890-aisiais Belgijos veterinarijos mokslų mokyklos profesorius užrašė skirtingų šių aviganių tipų standartus. Buvo pastebėta, kad visi jie labai panašūs pagal tipą, o pagrindinis skirtumas yra kailis. Profesorius suskirstė juos į tipus ir patarė veisti kaip atskiras veisles. Kadaise susidarė net aštuoni šios veislės tipai, šiandien likę tik keturi. Lakenua – rečiausias tipas iš keturių. Anksčiau jie ganydavo bandas ir saugodavo linų laukus, kur vertingi audiniai būdavo paliekami gulėti saulėje ir lietuje. Kadangi jų kailis labai šiurkštus ir kietas, jie ir buvo idealūs šunys darbui lauke bet kokiomis oro sąlygomis. Jų yra mažiausiai galbūt todėl, kad jų išvaizda gana neįprasta. Šiandien šios veislės šunis naudoja Belgijos kariuomenė ir policija.

Išvaizda

Belgų aviganiai Lakenua yra vidutinio dydžio, šiurkščiaplaukiai šunys, iš išvaizdos kiek kampuoti. Patino ūgis ties gogu 62 cm, kalės - 58 cm. Gali būti ne daugiau kaip 2 cm žemesnis ar ne daugiau kaip 4 cm aukštesnis. Svoris yra apie 27,5 – 28,5 kg. Kūnas tvirtas ir taisyklingų proporcijų. Krūtinė ne plati, bet gili, siekianti alkūnes. Pilvas nei per daug įdubęs, nei išlenktas. Priekinės kojos itin tiesios. Pėdutės apvalios, primena katės. Uodega ilga, siekianti kulkšnis, ir plona.
Ausys trikampio formos, nedidelės, aukštai įstatytos. Akys migdolo formos, vidutinio dydžio, rudos (pageidautinai tamsiai) spalvos, labai gyvos, ekspresyvios išraiškos. Nosis juoda. Žandikauliai turi būti tvirti. Lūpos tvirtai suspaustos, plonos ir taip pat juodos spalvos.
Unikalią išvaizdą belgų aviganiams lakenua suteikia kailis. Jis yra vidutinio ilgio, šiurkštus, atsparus vandeniui. Ant snukio kailis labiau gauruotas, todėl Lakenua atrodo šiek tiek netvarkingai. Ant uodegos kailis taip pat ilgesnis, todėl ji primena šepetį. Kailio spalva yra gelsvai ruda su raudonu atspalviu. Ant snukio ir uodegos būna juodų dėmių.

 

Būdas

Belgų aviganiai Lakenua yra atsidavę draugai. Jie yra labai prieraišūs ir visiškai atsidavę savo šeimininkams. Jie nori būti kartu, nesvarbu, ką beveiktumėte – plautumėte indus ar ravėtumėte daržus. Jie saugos savo šeimininkus ir namus, tačiau nepatartina drąsinti jų sargavimo instinkto ankstyvaisiais metais, nes jie gali pradėti saugoti jus net tada, kai to visiškai nereikia.
Šie šunys visur lydi savo šeimininką ne tik dėl sargumo, bet ir dėl aktyvumo - Lakenua gana sunku ilgą laiką ramiai nusėdėti vienoje vietoje. Dėl šios savybės, Lakenua reikia daug aktyvių treniruočių, ilgų pasivaikščiojimų lauke. Jei visą dieną dirbate ir žinote, kad neturėsite daug laisvo laiko, kurį galėsite skirti augintiniui, verčiau rinkitės kitos veislės šunį.
Su kitais šunimis Lakenua gali sutarti, tačiau tik tada, jei su jais bendraus nuo mažų dienų, antraip Lakenua gali demonstruoti pasipūtimą.

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu