Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Belgian Shepherd Dog (Chien de Berger Belge) - Belgų aviganis: Tervueren - Terviurenas

Belgų terviurenai pavadinti pagal kaimo, iš kurio apylinkių kilo, pavadinimą. Ši veislė yra viena iš keturių Belgų aviganių tipų. Be Terviurenų dar yra Griunendaliai, Malinua ir Lakenua. Visi jie turi bendrus protėvius, bendrą kilmę. Daugumoje valstybių visi keturi belgų aviganiai laikomi viena veisle su keturiais skirtingais kailio tipais - būtent kailio savybės skiria vienus belgų aviganius nuo kitų. Visi keturi belgų aviganių tipai puikiai tinka tiek darbui, tiek laikymui vie dėl draugystės.

Išvaizda

Terviurenai yra vidutinio dydžio šunys - ūgis siekia 61-66 cm, patelės kiek žemesnės - 56-61 cm. Svoris atitinkmai 29-34 kg ir 27-32 kg. Kūnas tvirtas ir raumeningas, kiek kampuotos išvaizdos. Krūtinė gili, siekianti alkūnes. Kojos tiesios, stiprios. Pėdos savo forma panašios į katės. Uodega ilga, siekianti kulkšnis.
Kaukolė plokščia. Snukis vidutinio ilgumo, smailas. Ausys trikampio formos, stačios. Akys migdolo formos, tamsiai rudos spalvos. Nosis privalo būti juodos spalvos. Lūpos siauros, tvirtai suspaustos, taip pat juodos.
Kailis dvisluoksnis, vidutinio ilgumo arba ilgas, tiesus. Ant galvos, kojų ir išorinėje ausų pusėje trumpesnis. Patinai turi „apykaklę“ - kaklą puošia ilgesnis kailis. Pavilnė tanki. Kailio spalva gali būti nuo gelsvai rudos iki raudonmedžio. Galimi ir juodos ar pilkos spalvos pėdsakai. Ant krūtinės, smakro ir pirštų galima ir balta spalva. Šuniui senėjant kailis šiek tiek tamsėja.

Būdas

Belgų terviurenai yra labai protingi ir energingi šunys. Jie gali būti naudojami darbui arba auginami tiesiog kaip šeimos draugai. Abu vaidmenis šie šunys atliekai nepriekaištingai. Lengvai dresuojami (būtina įsidėmėti, kad dresuojant negalima naudoti jėgos, kitaip šuo gali tapti agresyvus), supratingi, kupini energijos, bebaimiai ir stiprūs terviurenai nepakeičiami tarnyboje. Jų ištikimumas, prieraišumas ir didelis noras bendrauti leidžia jiems būti ir nuostabiais draugais. Be to, terviurenai gali būti ir puikūs namų sargai - jie yra pastabūs, budrūs ir sargūs.
Svarbu įsidėmėti, kad belgų terviurenai labai nemėgsta ilgam likti vieni, tad jei esate užsiėmęs žmogus ir dažnai nebūnate namuose, verčiau rinkitės kitos veislės augintinį.

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu