Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Bergamasco Shepherd Dog (Cane da pastore Bergamasco) - Bergamo aviganis

Bergamo aviganiai yra labai sena veislė, jos istorija siekia apie 2000 m. Šių šunų protėviai gyveno Alpių kalnų regione ir buvo gerbiami kaip puikūs aviganiai. Šiandieniniai bergamai yra ne ką prastesni - tai stiprūs, drąsūs ir labai išmintingi šunys.

Išvaizda

Bergamo aviganiai yra vidutinio dydžio šunys - jų ūgis siekia 60 cm, kalių - 56 cm. Svoris atitinkmai 32-38 kg ir 26-32 kg. Šių šunų kūnas proporcingas ir tvirtas. Krūtinė turi būti plati, siekianti alkūnes.
Galva atrodo didelė. Kaukolė plati, tarp ausų išgaubta. Snukis apvalus ir platus.
Didžiausią įspūdį šių šunų išvaizdoje daro kailis. Jis itin tankus, labai ilgas, šiurkštus ir atrodantis ganėtinai netvarkingai. Kailis nuo pat viršutinės nugaros dalies vijasi į veltinius. Dėl to Bergamo aviganiai šiek tiek primena benamius, neprižiūrėtus šunis. Ant galvos kailis mažiau susivėlęs, tačiau taip pat ilgas, dengiantis akis. Pavilnė trumpa, bet tokia tanki, kad odos beveik nė nematyti. Kailio spalva gali būti nuo pilkos arba sidabro iki anglies spalvos. Leidžiama ir šiek tiek gelsvai rudos spalvos. Galimi ir baltos spalvos pėdsakai, tik jie turi užimti ne daugiau penktadalio viso kailio. Toks kailis nereikalauja sudėtingos priežiūros, pakanka kartais jį iššukuoti, kad būtų pašalinti nebegyvi plaukai, ir išmaudyti. Vis dėlto, net ir išmaudžius Bergamo aviganio kailis atrodo tarsi riebaluotas - tai yra visiškai normalu ir būdinga šiai veislei.

Būdas

Bergamo aviganiai išveisti ganymui ir bandos saugojimui, tad jie yra labai budrūs, sargūs, drąsūs ir energingi šunys. Nepaisant savo sargumo, šie šunys yra labai taikūs. Jie itin dėmesingi savo šeimininkams, santūrūs, bet taikūs su nepažįstamaisiais. Puikiai sutaria ir su kitais šunimis - taikiai su jais žaidžia. Dar viena įsimintina šios veislės savybė - smalsumas. Šie šunys nori dalyvauti visame kame, ką veikia šeimininkas, jis nuolat stebi savo šeimos narius, net tada kai snaudžia, bergamo aviganiai išlieka ganėtinai budrūs ir kats nuo karto pakelia akis pažiūrėti, ką gi veikia šeimininkas. Bergamo avigniai taip pat yra labai kantrūs ir protingi - lengvai pasiduoda dresūrai.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu