Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Bernese Mountain Dog (Berner Sennenhund) - Berno zenenhundas, Berno piemenų šuo

Berno zenenhundai – Šveicarijos piemenų šunys, kilę iš senųjų molosų šunų. Manoma, kad šie šunys į Graikiją pateko kartu su Aleksandro Makedoniečio kariuomene. Alpėse molosai atsirado su Romos legionais maždaug prieš du tūkstančius metų. Šie šunys kryžminosi su vietiniais aviganiais. Laikui bėgant iš tų mišrūnų susiformavo Šveicarijos kalnų piemenų šunų dabartinė veislė – zenenhundai. Veislė pavadinta vietovių, kur atsirado, vardu. Manoma, kad ši veislė atsirado XVIII a. XIX a. pab., kai į Šveicariją buvo atgabenta daug kitų veislių šunų, Berno zenenhundams buvo iškilusi grėsmė išnykti. Laimei, keli Šveicarijos profesorių pastangų dėka veislė buvo išsaugota.

Išvaizda

Berno zenenhundai yra tvirti, dideli šunys. Patinų ūgis ties ketera siekia 64-70 cm, o patelių – 58-66 cm.
Galva taip pat didelė, tačiau neatrodo per masyviai, atitinka kūno proporcijas. Snukis tvirtas, vidutinio ilgumo. Nasrai stiprūs. Sąkandis – pilnas žirklinis, nors leistinas ir lygus. Nosies tiltas tiesus, o pati nosis juoda. Akys migdolo formos, tamsiai rudos spalvos. Ausys vidutinio dydžio, trikampio formos, su suapvalintais galiukais. Jos gana aukštai įstatytos. Kai šuo ramus, ausys laikomos nulėpusios, o kai budrus – ausų pagrindas pakeliamas, tačiau patys galiukai išlieka arti galvos.
Kaklas vidutinio ilgio, tvirtas ir raumeningas. Jis harmoningai susilieja su nugaros linija. Pastaroji yra tiesi ir tvirta. Strėnos palčios, stiprios. Krūtinė plati ir gili – siekia alkūnes. Pilvas nuo krūtinės iki užpakalinių galūnių švelniai kylantis.
Kojų kaulai masyvūs. Priekinės kojos tiesios, esančios gana toli viena nuo kitos. Užpakalinės kojos taip pat tiesios, raumeningos ir stiprios. Letenos didelės, arkinės. Eisena lengva, plati.
Uodega ilga, siekianti kulkšnis. Ramybės būsenoje ji laikoma nuleista, o kai šuo budrus ar kai bėga, ji būna pakelta iki nugaros linijos ar net šiek tiek aukčiau.
Kailis ilgas, tiesus ar kiek banguotas, blizgus. Kailio spalva – trispalvis. Pagrindinė spalva yra juoda. Skruostus, nedidelius plotelius virš akių, kojas ir krūtinę puošia ryški gelsvai ruda spalva. Krūtinė, letenos ir uodegos galiukas paprastai būna balti. Turi būti ir baltas „žaibas“ ant snukio, besitęsiantis iki pat nosies.

Būdas

Berno zenenhundai protingi, supratingi ir lengvai dresuojami šunys. Tinkami sargybai, bet nėra agresyvūs. Šie šunys budrūs ir tikri bebaimiai – esant reikalui inirtingai gina šeimininką. Pastarajam jie itin atsidavę ir geranoriški. Taip pat myli vaikus, tad tinka ir šeimoms, turinčioms atžalų. Į nepažįstamus žmones Berno zenenhundai reaguoja ramiai, demonstruoja pasitikėjimą savimi. Šios veislės atstovai mėgsta bendrauti ir būti žmonių apsuptyje.

 


Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu