Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Billy - Bilis

Bilis yra didelis medžioklinis šuo, kilęs iš Prancūzijos. Veislė žinoma nuo XIX a. Jos standartas sudarytas 1886 m. Veislė išveista sumaišius tris dabar jau neegzistuojančias veisles - Montemboeuf, Ceris ir Larye. Pirmasis bilius pradėjo veisti monsenijoras Gaston‘as Hublot‘as du Rivault‘as, gyvenęs Poitou-Charentes mieste. Veislė buvo naudojama medžioklei - daugiausia elniams ir šernams medžioti. Dėl savo energingumo biliai netinkami auginti bute, jiems reikia daug erdvės lakstymui.

Išvaizda

Biliai yra dideli, stiprūs, nors ir nemasyvūs šunys - patinų ūgis 60-70cm, patelių 58-62cm, svoris nuo 25 iki 30 kg. Kaukolė neplati, nasrai ilgi ir siauroki, šiek tiek kampuotų formų. Ausys didelės, užapvalinto trikampio formos ir nulėpusios. Akys itin atviros, tamsios spalvos ir budrios išraiškos. Nosis gerai išsivysčiusi, nosies tiltelis gana platus. Būdinga nosies spalva yra juoda arba raudonai ruda. Lūpos gali būti šiek tiek atvėpusios.
Kaklas vidutinio ilgio, stiprus. Nugara gana plati, tvirta ir šiek tiek lenkta. Pasturgalis nuožulnus. Krūtinė labai gili, siauroka. Šonkaulių linija plokščia. Šonai ilgi. Kojos gana ilgos ir laibos, tačiau stiprios - biliai gali labai greitai bėgti. Pėdos apvalios, pirštai šiek tiek lenkti. Uodega ilga, kartais šiek tiek apsipūkavusi.
Kailis trumpas, kietas, šiurkštus, blizgus, visiškai baltos ar balintos kavos spalvos. Gali būti su persiko ar citrinos geltonumo spalvos dėmelėmis.

Būdas


Biliai yra protingi, drąsūs ir energingi šunys. Jie lengvai treniruojami ir, sakoma, kad gali būti puikūs augintiniai šeimoms, turinčioms vaikų. Biliai yra mėgstantys bendrauti gyvūnai, tad puikiai sutaria su mažaisiais šeimos nariais. Visgi didžiausią malonumą šiems šunims teikia buvimas gryname ore, lakstymai ir aktyvios treniruotės - biliai yra greiti ir energingi šunys. Dėl savo judrios prigimties, šie šunys netinkami auginti mieste, bute. Jiems reikia daug erdvės.


 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu