Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Black Terrier (Tchiorny Terrier) - Rusų juodasis terjeras

Juodasis rusų terjeras, dar vadinamas Stalino šunimi, yra veislė, skirta sargybai ir darbui su policija. Šie šunys išveisti buvusioje Tarybų sąjungoje ir už valstybių, kurios jai priklausė, ribų nėra paplitę. Tiesa, nors ši veislė ir gavo terjerų pavadinimą, iš tikrųjų šie šunys nėra tikrieji terjerai - sakoma, kad jų veisimui panaudota net 20 veislių: erdelterjerai, ryzenšnauceris, rotveileris, niufaundlendas ir kt. 1984 m. veislę pripažino FCI (Federation Cynologique Internationale), o 2004 m. liepą juoduosius rusų terejerus pripažino ir AKC (American Kennel Club).

Išvaizda
Rusų juodieji terjerai atrodo atletiškai, stipriai ir narsiai. Jų kūnas tvirtas ir raumeningas. Patinų ūgis siekia nuo 72 iki 76 cm, o patelių nuo 68 iki 72 cm. Svoris atitinkami 50-60 kg ir 45-50 kg. Kūno ilgis proporcingas aukščiui.
Kaukolė plati ir ilga. Žandikauliai tvirti, galingi. Nosis didelė, juoda. Lūpos mėsingos, putlios ir taip pat juodos spalvos. Akys vidutinio dydžio, tamsios, gana toli viena nuo kitos. Aplink akis turi būti juodos spalvos apvadas. Ausys įstatytos gana aukštai, trikampės, su užapvalintais galais. Jos turi būti nulėpusios ir siekti akių lygį.
Kūnas proporcingas, stačiakampio formos. Pečiai paltūs ir raumeningi. Galinė nugaros dalis švelniai nuožulni.
Uodega aukštai įsodinta, paprastai būna trumpinta. Kojos tiesios, stambių kaulų. Pėdos labai didelės. Nagai taip pat dideli, juodi. Eisena stipri, pasitikinčio savimi šuns.
Kailis dvisluoksnis, tankus, nepralaidus vandeniui, sunkus, šiurkštus ir ilgas - nuo 5 iki 15 cm. Veidą puošia dar ilgesnis kailis, suformuojantis barzdą ir žaismingus antakius. Spalva būtinai privalo būti juoda, leidžiami tik pilkšvi šešėliai.


Būdas
Juodieji rusų terjerai yra ramūs, savimi pasitikintys ir labai protingi šunys. Jie garsėja savo narsumu ir ištikimumu šeimininkui. Bailumas šios veislės šuniui - neatleistinas trūkumas. Dėl savo vidinės stiprybės juodieji rusų terjerai gali pasirodyti vienišiai, nemėgstantys žmonių ar kitų gyvūnų draugijos. Vis dėlto šie šunys mėgsta bendrauti ir būna itin prisirišę prie savo šeimos.
Juodiesiems rusų terjerams reikia ne tik bendravimo, bet ir daug aktyvios veiklos. Šie šunys išveisti darbui, tarnybai, todėl yra pratę išeikvoti daug energijos. Aktyvus gyvenimo būdas juoduosius rusų terjerus daro laimingais. Beje, juodusius rusų terjerus reikia treniruoti nuo pat mažens. Jie turi suvokti, kad valdžia priklauso šeimininkui. Jei šie šunys nuo mažens būna teisingai dresuojami, jie puikiai vykdo komandas, gerai pasirodo paklusnumo, vikrumo rungtyse.


 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu