Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Bobtail (Old English Sheepdog) - Bobteilas

Bobteilai (dar vadinami senaisiais Anglijos aviganiais)– vieni seniausių šunų veislių. Manoma, kad ji išvesta Škotijoje. Bobteilai visuomet garsėjo kaip puikūs aviganiai. Vienas šuo sugindavo kelių šimtų avių bandą.

Išvaizda

Bobteilai yra stiprūs, masyvios išvaizdos šunys. Patinų ūgis yra 61 cm ar daugiau, patelių – 56 cm ar daugiau. Galva proporcinga kūnui. Kaukolė plati, šiek tiek kvadratinės formos. Ryškiai išlenkta ties akių linija. Nasrai stiprūs, taip pat šiek tiek kvadratiški ir trumpi. Žandikauliai tvirti, sąkandis žirklinis. Nosis didelė, juoda. Šnervės plačios. Akys gana nutolusios viena nuo kitos, paprastai tamsios spalvos, nors leidžiamso ir mėlynos. Ausys mažos, laikomos prispaustos prie galvos šonų.
Kaklas gana ilgas, stiprus ir grakščiai išlenktas.
Kūnas trumpas ir kompaktiškas. Juosmuo labai tvirtas, platus ir šiek tiek išgaubtas. Gili krūtinės ląsta su gerai sudėtais šonkauliais.
Kojos tobulai tiesios, kulkšnys žemai ir taip pat gana tiesios. Pėdos mažos, apvalios. Pirštai išlenkti. Uodega arba natūraliai trumpa, arba kirpta.
Kailis tankus, šiurkščios tekstūros, garbanotas ir dėl to pasišiaušęs. Pavilnė nepraleidi vandeniui. Kailio spalva gali būti bet kokio pilkumo atspalvio, žila ar melsva. Galimos baltos „kojinės“. Balta leidžiama ir galvos, kaklo ir apatinėje pilvo srityse.

Būdas


Bobteilai yra meilūs, prie šeimininko prisirišę šunys. Labai myli vaikus. Jie yra nuovokūs, paklusnūs, todėl lengvai dresuojami. Jokiu būdu nepelnytai nebauskite šio šuns, nes to jis niekada neužmirš. Bobteilai visiškai neagresyvūs, tačiau narsūs. Ši veislė gana rami, palikti namie bobteilai gali valandų valandas išgulėti savo guolyje. Be to, jie lengvai prisitaiko prie bet kokių gyvenimo sąlygų.

 

 

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu