Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Bolognese (Bolognese) - Bolonė

Bolonės bišonai kilę iš Italijos dar viduramžių laikais. Nors jie pavadinti Bolonės miesto vardu, tačiau greičiausiai kilo iš pietinės Italijos dalies. Tuose regionuose veislės aprašymų randama nuo XIII a. Veislę dėl jos panašumo į Maltos bišonus labai mėgo renesanso laikų aristokratija. Juos ypač mėgo Medičių, Gonzagų ir d‘Estės dvaruose. Mūsų laikais veislė reta net pačioje gimtinėje.

Išvaizda

Bolonės bišonai yra nedideli, kresni, pūkuoti šuneliai. Svarbios kūno proporcijos – kūno aukštis turi būti lygus ilgiui, o kūno forma primena kvadratą. Ūgis varijuoja nuo 25-31 cm, o svoris nuo 3 iki 4 kg.
Galva vidutinio ilgio, ovali, viršugalvyje plokščia. Snukis sudaro du penktadalius galvos ilgio. Jo viršutinė linija lygi, o forma panaši į stačiakampį. Nosis didelė, juodos spalvos, tačiau iki trijų mėnesių būna rausva. Lūpos standžios, glotniai dengainčiso žandikaulius. Akys vidutinio dydžio, apvalios, tamsios spalvos. Aukštai augančios ausys ilgos, laikomos nuleistos galvos šonuose. Kadangi jos yra gausiai apaugusios kailiu, susilieja su galva ir sukuria įspūdį tarsi ji būtų kur kas didesnė.
Kaklo ilgis lygus galvos. Nugara tiesi, palaispniui pereina į nuožulnėjančių strėnų sritį. Pastarosios itin plačios. Krūtinė plati ir erdvi, siekianti alkūnes.
Priekinės kojos tobulai tiesios, o užpakalinės kiek ilgesnės, gana tvirtos. Letenos ovalios, su tvirtais padais ir stipriais nagais. Eisena lengva ir energinga. Vidutinio ilgio, gausiai kailiu apaugusi uodega ramybės būsenoje laikoma nuleista, o kai šuo budrus, ji pakeliama.
Viso kūno kailis ilgas, purus, tik ant snukio jis gerokai trumpesnis. Jo spalva privalo būti visiškai balta.

Būdas

Bolonės itin prie šeimininko prisirišę gyvūnai. Jie draugiški, bet elgiasi santūriai, ramiai. Veislė pasižymi ypatingu sumanumu, rimtumu. Nepaisant to, bolonės mėgsta žaisti, netgi būdami seni neapleidžia šio pomėgio. Kadangi puikiai sutaria su vaikais ir kitais gyvūnais, šie šunys visada susiranda žaidimo draugų.
Nors yra draugiški ir ramūs, šie šunys būna puikūs namų sargai, nes pasižymi budrumu.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu