Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Border Collie�- Borderkolis

Borderkoliai atsirado XVIII a. Didžiojoje Britanijoje. Jie yra vieni populiariausių ir sumaniausių darbinių aviganių. Šiandien ši veislė laikoma ir kaip darbiniai, ir kaip namų šunys. 

Išvaizda

Borderkoliai yra proporcingos išvaizdos, vidutinio dydžio šunys. Jų ūgis siekia 46-54 cm, o svoris – 14-22 kg. Ši veislė pasižymi atletiškumu, stiprybe. Jų raumeningas, elegantiškas kūnas sudaro įspūdį, kad šie šunys niekada nepavargsta, o atliekamas darbas nereikalauja jokių pastangų.
Borderkolių galva vidutinio dydžio, link nasrų siaurėjanti. Nasrai ir kaukolė beveik tokio pat ilgio. Nasrai tvirti, smailėjantys. Sąkandis žirklinis. Nosis vidutinio dydžio, su plačiomis šnervėmis. Jos spalva dera prie kailio spalvos. Toli viena nuo kitos esančios akys yra vidutinio dydžio, ovalios. Jų spalva gali būti įvairaus rudumo atspalvių. Išraiška protinga, budri, kupina susidomėjimo. Ausys vidutinio dydžio, laikomos pusiau arba visai pakeltos. Jei ausys laikomos tik pusiau pakeltos, jų galiukai būna nulėpę į priekį.
Kaklas proporcingo kūnui ilgio, raumeningas ir stiprus. Jis dailiai ir palaipsniui įsilieja į pečių liniją. Nugara tiesi. Juosmuo raumeningas. Krūtinė gili, raumeninga, vidutinio pločio.
Uodegos pagrindas yra žemai. Pati uodega ilga, siekianti kulkšnis. Ji laikoma nuleista, tačiau kai šuo dirba ar kažkuo labai džiaugiasi, gali būti šiek tiek pakelta. Priekinės kojos lygiagrečios viena kitai, tiesios ir yra tvirtų kaulų. Užpakalinės kojos raumeningos, plačios. Letenos vidutinio dydžio.
Kailis gali būti dviejų tipų – arba tiesus, šiurkštus, arba banguotas, švelnus. Nesvarbu, kuriam tipui priklausytų, jis privalo būti tankus, nepralaidus vandeniui, dvisluoksnis, su švelnia, trumpa ir tiršta pavilne. Šiurkštaus kailio borderkoliai turi vidutinio ilgio kailį. Ant priekinių kojų vidinių pusių, šlaunų, krūtinės šių šunų kailis ilgesnis, plunksnuotas, o ant snukio, ausų ir pėdų trumpesnis ir švelnesnis. Švelniakailiai borderkoliai turi švelnų trumpą kailį ant viso kūno. Tik ant priekinių kojų, šlaunų ir krūtinės kailis ilgesnis, suformuojantis dailias plunksneles. Galimos kailio spalvos yra šios: juoda su balta, ruda su balta, juoda su pilka, visiškai juoda arba trispalvė.

Būdas

Borderkoliai yra energingi ir labai sumanūs šunys. Jie labai atsakingi, lengvai treniruojami – kaipmat išmoksta naują komandą, tad yra puikūs darbiniai šunys. Veislė pasižymi drąsa, budrumu ir dideliu susidomėjimu supančiu pasauliu. Bet kokia bailumo, nervingumo ar drovumo apraiška laikoma rimtu trūkumu.
Borderkoliai yra ne tik puikūs darbininkai, bet ir geri šeimos draugai. Jie labai prisiriša prie šeimininko, yra draugiški. Puikiai sutaria su kitais šunimis. Tiesa, jiems būtinas aktyvus gyvenimo būdas, kitaip jie gali tapti irzliais ar net šiek tiek agresyviais.

 

 

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu