Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Border Terrier - Borderterjeras

Apie borderterjerų kilmę tikslių duomenų nėra, tačiau jau XVIII a. labai panašios išvaizdos šunys gyvavo Anglijos ir Škotijos pasienio regione. Veislė buvo naudojama lapėms iš urvų išbaidyti – smulkaus sudėjimo šunys tam puikiai tiko. Borderterjerai taip pat buvo puikūs žiurkininkai.

Išvaizda

Borderterjerai yra nedideli, tačiau tvirto sudėjimo šuneliai. Jų ūgis yra nuo 25 iki 28 cm, o svoris 5-7 kg.
Galva plati, snukis trumpas. Vidutinio dydžio tamsios akys spinduliuoja energija, gyvybingumu, tad labai pagyvina snukutį. Mažos V raidės formos ausys laikomos nuleistos šalia skruostų. Kaukolė tarp ausų plati, plokščia. Nemaža nosis privalo būti juodos spalvos. Lūpos standžios, neatvėpusios. Stiprūs dantys sueina į žirklinį sąkandį.
Kaklas gana ilgas, raumeningas, palaipsniui praplatėjantis ir susiliejantis su pečiais. Nugara tvirta, bet siaura. Juosmuo stiprus. Krūtinė vidutinio pločio. Būdinga šiek tiek kylanti apatinė kūno linija.
Trumpa uodega prie pagrindo plati, o link galo palaipsniui siaurėja. Ji laikoma šiek tiek pakelta, bet niekada aukščiau nugaros. Plačiai viena nuo kitos esančios priekinės kojos tiesios, nemasyvios. Užpakalinės kojos raumeningos, stiprios. Letenos mažos, kompaktiškos, su skliautiniais pirštais.
Trumpas ir tankus kailis yra šiurkščios tekstūros, tiesus. Galimos jo spalvos: kviečių, rausva, žilsva, žilsvai rusva.

Būdas

Borderterjerai yra žinomi kaip universalūs, gebantys greitai prisitaikyti prie besikeičiančių situacijų šunys. Jie gali būti tiek puikiais darbiniais šunimis, tiek nuostabiais augintiniais. Veislė mėgstama dėl draugiškumo, paklusnumo. Jie namuose elgiasi labai tvarkingai, nekelia triukšmo, tad tinkami auginti ir bute. Tiesa, borderterjai labai mėgsta žaisti – linksmybių jie bando susirasti visur – dresūros metu, valgydami, vaikščiodami lauke ar tiesiog gulėdami ant sofos šalia šeimininko. Taip pat reikia įsidėmėti, kad šiai veislei reikia daug fizinės veiklos – juk tai šunys, išveisti medžioklei.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu