Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Borzoi, Russian hunting sighthound (Russkaya Psovaya Borzaya -) - Rusų kurtas

Seniausi įrašai apie kurtus aptinkami Arabijoje. Čia jau apie 5000 metų veisiami saliukai ir slugiai, auginti dykumų gazelėms persekioti. Rusų kurtas kilo iš dviejų jau išnykusių veislių – Krymo ir kalnų kurtų. 1917 m., po Spalio revoliucijos, kurtai iš nuošalių rusų didikams priklausiusių veislynų išplito po visuomenę ir buvo sukryžminti su vietiniais medžiokliniais šunimis. Taip atsirado veislė, kuri dabar vadinama Pietų Rusijos (stepių) kurtas. Žlugus Sovietų sąjungai veislės populiarumas ėmė mažėti ir dabar jai netgi gresia išnykimas. Caro laikais buvo kelios populiariausio ir savičiausio rusų ilgaplaukio kurto (borzaja) atmainos. Dabar daugelis jų jau išnykusios, o veisėjai stengiasi jas atkurti.

Išvaizda

Rusų kurtai yra dideli šunys. Patinų ūgis ties ketera turi būti bent 71 cm, o patelių – 66 cm.
Kaukolė siaura, ilga, viršugalvyje šiek tiek išgaubta. Žandikauliai ilgi, stiprūs. Nosis didelė. Ausys mažos, laikomos priglaustos šalia kaklo, nukreiptos atgal. Akys šiek tiek įkypos, tamsios spalvos. Išraiška protinga, švelni.
Kaklas labai stiprus, ilgokas, šiek tiek išlenktas. Pečių linija nuožulni. Krūtinė siaura, gili. Šonkauliai giliai. Nugara ties juosmeniu šiek tiek iškili – susidaro gracingas išlinkis. Juosmuo itin raumeningas.
Kojos tiesios, ilgos, užpakalinės itin raumeningos. Letenos primena kiškio – pirštai arti vienas kito, su aiškiais matomais krumpliais. Uodega ilga, laikoma nuleista ir grakščiai išlenkta.
Kailis ilgas, šilkinis, gali būti tiesus ar banguotas ir net garbanotas. Ant galvos, ausų, priekinių kojų dalių jis privalo būti trumpas ir glotnus. Apykaklė puošni. Ant uodegos ir užpakalinių kojų kailis ilgesnis, plunksnuotas. Priimtinos visos kailio spalvos.

Būdas

Rusų kurtai ramūs, bet turi stiprų medžioklės instinktą, tad pamatę žvėrį tuoj pat susijaudina ir įgauna energijos. Dėl to juos gali būti kiek sunku dresuoti. Šiaip jie yra tylūs, geri augintiniai. Ši veislė pasižymi savarankiškumu, jiems neiškyla jokių problemų būti vieniems – visada randa kuo užsiimti. Šia savo savybe rusų kurtai primena kates. Nepaisant ramaus būdo, šiai veislei reikalingas aktyvus gyvenimo būdas ir ilgi pasivaikščiojimai gryname ore. Kitaip jiems gali kilti įvairių sveikatos sutrikimų.

 

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu