Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Brazilian Terrier (Terrier Brasileiro) - Brazilų terjeras

Brazilų terjerų protėviai kilę visai ne iš Brazilijos, o iš Europos. Praėjusiame šimtmetyje daug jaunų brazilų vyko studijuoti į įvairias Europos šalis, ypač į Prancūziją ir Angliją. Baigę studijas jie į gimtinę dažnai grįždavo jau su žmonomis, europietėmis, kurios neretai kartu su savimi pasiimdavo ir nedidelius terjerų tipo šunelius. Jie Brazilijoje susikryžmino su vietiniais fermų šunimis ir taip atsirado dabartiniai Brazilų terjerų.

Išvaizda

Brazilų terjerai yra vidutinio dydžio, grakštūs šunys. Patinų ūgis siekia nuo 35 iki 40 cm, o patelių nuo 33 iki 38 cm. Maksimalus svoris – 10 kg.
Galva, žiūrint iš viršaus, yra trikampio formos, plačiu pagrindu, o nuo akių link nosies siaurėjanti. Aiškiai išreikštas pakaktys. Nasrai taip pat lygiakraščio trikapmio formos, į galą siaurėjantys. Nosis su plačiomis šnervėmis, tamsios spalvos. Lūpos plonos, viršutinė šiek tiek dengia apatinę. Sąkandis žirklinis. Didelės, šiek tiek išsišovusios akys toli viena nuo kitos, atviros ir didelės. Žvilgnsis nuoširdus, energingas. Trikampio formos ausys auga akių lygyje, toli viena nuo kitos. Jos laikomos pusiau pakeltos, su šalia akių kampučių nuleistais galiukais.
Vidutinio ilgio kaklas yra laibas ir šiek tiek išlenktas. Viršutinė kūno dalis tiesi, tik ties strėnomis šiek tiek nuožulnėjanti. Nugara gana trumpa, tačiau raumeninga, stipri. Krūtinė ilga, gili, siekianti alkūnes, o elastingi šonkauliai ovaliai išlenkti. Apatinė kūno linija šiek tiek kylanti.
Brazilijoje uodega paprastai trumpinama iki antro ar trečio slankstelio, tačiau kitur ji gali būti paliekama ir natūrali – tokia gali siekti kulkšnis, bet ne ilgiau. Laikoma pakelta, tačiau niekada virš nugaros. Kojos tiesios, gana toli viena nuo kitos. Užpakalinės kojos labai raumeningos. Letenos nedidelės, laikomos tiesiai. Eisena elegantiška, lengva, būdingi maži, bet greiti žingsneliai.
Kailis trumpas, glotniai prigludęs prie kūno, švelnus, bet neminkštas. Dažniausiai pasitaikanti kailio spalva yra balta su juodomis, rudomis ar melsvomis žymėmis. Tipiškos žymės yra aplink akis, ausų galiukuose ir abiejose nasrų pusėse. Galva visada privalo būti juoda, ruda ar meslva su baltu „žaibu“ tarpakyje.

Būdas

Brazilų terjerai yra labai gyvybingi, judrūs šunys. Jie itin mėgsta žaisti ir nepavargsta to daryti valandų valandas. Todėl jie mėgsta bendrauti su vaikais, su jais elgiasi švelniai ir draugiškai. Žaisdami brazilų terjerai nevengia patriukšmauti – kiekvieną judesį palydi skardžiu lojimu. Brazilų terjerų pomėgis „šnekėti“ gali tapti tikrai erzinančiu įpročiu, todėl būtina jį mokyti elgtis ramiau ir loti tik tada, kai to tikrai reikia – perspėti apie gresiantį pavojų. Ši veislė taip pat pasižymi budrumu ir polinkiu sergėti, tad gali būti puikiais namų sargais. Nors šie šunys yra draugiški, tačiau visiški bebaimiai, tad su įsibrovėliu kovoja ryžtingai.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu