Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Briard (Berger de Brie) - Briaras

Apie briarų kilmę tikslių žinių nėra, tačiau jų atsiradimo laikotarpiu laikomi viduramžiai, o tėvyne – Prancūzija. Manoma, kad veislė atsirado sukryžminus boseronus ir barbetus. Sargūs briarai pavadinti Bri provincijos vardu. Čia jie buvo itin mėgiami kaip puikūs piemenų sarginiai šunys. Po Antrojo pasaulinio karo amerikiečių kariai šių šunų atsivežė ir į Jungtines Amerikos Valstijas. Nepaisant gana intensyvaus sklidimo po pasaulį, veislė nesulaukė pripažinimo dar apie 50 metų. Šiandien Prancūzijoje briarų laikoma ganėtinai nemažai. Tiesa, tik XXa. pabaigoje susirūpinta, kad veislei būdingas perdėtas baikštumas ir nervingumas. Veisėjams šias savybes pavyko pašalinti.

Išvaizda

Briarai yra vidutinio dydžio šunys – jų ūgis siekia 57-69, o svoris – 33,5-34,5 kg.
Galva ilga ir stipri, su ryškiu pakakčiu ir iškiliu viršugalviu. Juodos ar tamsiai rudos akys gana toli viena nuo kitos, didelės, atviros. Žvilgsnis ramus, pasitikintis savimi, nuoširdus. Aukštai augančios ausys yra neilgos, nulėpusios ir apaugusios ilgu kailiu. Nasrai neturi būti siauri. Jie apaugę ilgesniu kailiu, tad suformuoja ūsus ir barzdelę. Nosis kvadratinė, su atviromis šnervėmis. Jos spalva privalo būti juoda. Lūpos vidutinio putlumo, gerai prigludusios prie žandikaulių. Sąkandis žirklinis.
Kaklas stiprus, raumeningas. Nugara tiesi, plati, tik vos vos nuožulnėjanti. Krūtinė taip pat gili, gili.
Vidutinio ilgio uodega laikoma žemai, šiek tiek užriesta. Masyvių kaulų kojos labai raumeningos. Letenos stiprios, apvalios, su tvirtais pirštais.
Kailis dvisluoksnis. Išorinis jo sluoksnis šiurkštus, sausas, ilgas ir šiek tiek banguotas. Pavilnė tiršta. Galimos kailio spalvos – įvairaus intensyvumo rusva ir ar juoda. Leidžiamos ir šių dviejų spalvų kombinacijos.

Būdas

Briarai yra bebaimiai, energingi šunys. Šios savybės puikiai dera su sumanumu ir veislę daro itin tinkama darbui. Be to, jie nesunkiai dresuojami. Jie labai draugiški, nuoširdūs. Gali būti auginami ir šeimose, turinčiose mažų vaikų – su jais sutaria puikiai, nes yra žaismingi ir meilūs. Tiesa, su nepažįstamaisiais elgiasi atsargiai, į juo žiūri nepatikliai.

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu