Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Brussels Griffon (Griffon bruxellois) - Briuselio grifonas

Briuselio grifonai kilę iš XIX a. iš Belgijos. Jie buvo auginami kaip nuostabūs graužikų medžiotojai. Šie šunys atsirado kryžminant įvairių regionų šunis siekiant išvesti gero būdo, linksmus, budrius ir patikimus šunis. Veislė itin išpopuliarėjo tarpukario laikotarpiu. Belgijoje ir šiomis dienomis Briuselio grifonai yra bene populiariausia veislė.

Išvaizda

Briuselio grifonai yra nedideli, 18-20 cm ūgio ir 2,5-5,5 kg svorio šuneliai.
Kaukolė didelė, apvali, jos viršugalvis išgaubtas. Pakaktys labai ryškus. Akys toli viena nuo kitos, labai didelės, išsprogusios, itin tamsios spalvos. Jas dar labia paryškina juodi apvadai. Aukštai augančios ausys mažos, pusiau stačios. Nosis labai trumpa, pasislėpusi giliai tarp akių. Jos spalva juoda. Šnervės didelės ir plačios. Smakras stambus, ryškus, atsikišęs. Juodos spalvos lūpos tvirtai prigludusios.
Kaklas vidutinio ilgio, gracingai išlenktas. Nugara trumpa, bet tvirta. Krūtinė erdvi ir gili. Šonkauliai išgaubti.
Aukštai auganti uodega paprastai trumpinama paliekant trečdalį jos ilgio ir yra laikoma pakelta. Priekinės kojos vidutinio ilgio, tiesios, raumeningos ir tvirtų kaulų. Jos gana toli viena nuo kitos. Užpakalinės kojos taip pat tiesios su tipišku išlinkimu ties kelio sąnariu. Pėdos apvalios, nedidelės, o pirštai skliautiniai.
Kailis trumpas, tankus ir banguotas. Jo tekstūra gali būti dviejų tipų – arba šiurkšti, arba švelni. Pastarasis kailis yra minkštas ir blizgus. Abiejų tipų Briuselio grifonai turi ilgesnį kailį pasmakrėje, suformuojantį barzdelę, kuri suteikia šuniui protingą išraišką. Galimos kailio spalvos: raudonai ruda, juoda su įrudžiu arba juoda.

Būdas

Briuselio grifonai yra geraširdžiai, meilūs ir linksmi šuneliai. Jie pasižymi dideliu smalsumu – jam visada rūpi patikrinti, kuo užsiima šeimininkas. Nepaisant to, Briuselio grifonai nėra įkyrūs, jie yra savarankiški ir nepriklausomi. Tinkamai auklėjami šie gyvūnai yra paklusnūs ne tik savo šeimininkui, bet ir visiems šeimos nariams. Belgijoje šie šuneliai vertinami kaip budrūs namų sargai. Dar vienas jų gebėjimas – žiurkių gaudymas. Taigi Briuselio grifonai tinkami auginti ne tik mieste, bet ir kaime. Nors jiems nereikia itin aktyvaus gyvenimo būdo, tačiau retsykiais privalu leisti laisvai pabėgioti lauke.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu