Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Bull Terrier (Standard) - Bulterjeras

Bulterjerai išveisti kryžminant anglų buldogą su terjeru. Tai – kresni, judrūs ir raumeningi šunys. Bulterjerai buvo naudojami šunų kovoms. XIX a. tokios kovos Anglijoje buvo ne tik legalios, bet ir labai populiarios. Natūralu, kad ir šiandieniniai bulterjerai turi kovoms tinkamų savybių, tačiau yra jau kur kas jaukesni, draugiškesni ir žaismingesni nei jų protėviai. Siekiant patobulinti veisės temperamentą, bulterjerai kryžminti su dalmatinais, greihaundais, fokshaundais ir juodaisiais terjerais.

Išvaizda

Bulterjerai yra tvirto sudėjimo, raumeningi, originalios išvaizdos šunys.
Galva ilga, stipri. Snukis ovalus. Ausys nutolusios link nugaros, nedidelės, trikampio formos, įstrižai įsodintos. Laikomos stačiai, nukreiptos nugaros link. Akys mažos, arti viena kitos ir būtinai tamsios spalvos. Nosis juoda. Šnervės gerai išsivysčiusios, nukreiptos žemyn. Lūpos gerai prigludusios.
Kaklas privalo būti labai raumeningas, ilgas, nuo pečių linijos link galvos siaurėjantis. Krūtinė, žiūrint iš priekio, plati, gili. Aiški šonkaulių linija.
Kojų kaulų struktūra masyvi. Priekinės kojos vidutinio ilgio, tobulai tiesios. Užpakalinės kojos labai raumeningos. Pėdos apvalios, kompaktiškos, su arkiniais pirštais. Eisena daili, lengva.
Uodega trumpa, esanti žemai. Idealu, jei ji laikoma horizontalioje padėtyje. Prie pagrindo uodega turi būti plati ir tvirta, o link galiuko – siaurėjanti.
Kailis trumpas, prigludęs ir šiurkštus, tačiau švytintis. Pagrindinė jo spalva yra balta. Balto bulterjero net ir oda tokios pat spalvos. Leidžiamos kitos spalvos dėmės ant galvos. Jei kailis margas, tuomet dominuoja atitinkama spalva, bet ne balta. Juodi dryžiai, kaštoninė, gelsvai ruda spalva arba trys spalvos ant vieno kailio yra leidžiamos.

Būdas

Bulterjerai labai savarankiški, pasitikintys savimi ir ramūs šunys. Veislė pasižymi narsumu, ištvermingumu, lengvai pakelia skausmą, todėl kautynėse su kitais šunimis visiškai nepaiso žasidų. Dėl šios savybės dažnai įveikia ir didesnį už save priešininką. Tinkamai dresuojamas bulterjeras būna paklusnus ir ištikimas šeimininkams, tačiau neskiriant pakankamai dėmesio jo auklėjimui šis šuo gali tapti pavojingu ir patiems šeimininkams.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu