Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Bullmastiff - Bulmastifas

Broholmeriai yra šunų, naudotų medžioklei ir sargybai, veislė, žinoma dar nuo Viduramžių. Veislės gimtinė – Danija. Po Antrojo pasaulinio karo veislė buvo beveik išnykusi, tačiau 1975 m. grupelė entuziastų, remiama Danijos kinologų klubo, pradėjo veislės išsaugojimo darbus ir taip išgelbėjo broholmerius nuo išnykimo.

Išvaizda

Broholmeriai yra dideli, mastifų tipo šunys. Jų kūnas masyvus, tvirtai sudėtas, keliantis galios įspūdį. Šių šunų ūgis siekia 75 cm, o patelių 70 cm. Svoris atitinkamai 50-70 kg ir 40-60 kg.
Galva taip pat masyvi, plati, sunkiai atrodanti. Nasrai masyvūs, lyginant su galva, gana trumpi. Apatinis ir viršytinis žandikauliai turi būti tokio pat ilgio. Nosis didelė, juodos spalvos. Lūpos šiek tiek nukarusios. Dantys dideli, tvirti. Sąkandis žirklinis arba replinis. Akys ne itin didelės, apvalios. Jų spalva varijuoja nuo šviesaus iki tamsaus gintaro. Žvilgnsis turi atspindėti pasitikėjimą savimi. Aukštai augančios ausys yra vidutinio dydžio, laikomos nuleistos šalia skruostų.
Kaklas itin galingas ir raumeningas. Nugara tvirta, tiesi. Krūtinė gili, raumeninga. Strėnos vidutinio ilgio, nuožulnėjančios.
Kojos tiesios, vidutinio ilgio ir labai tvirtos, raumeningos. Letenos didelės, apvalios. Žemai auganti uodega prie pagrindo plati, mėsinga. Įprastai ji laikoma nuleista, bet kai šuo juda, uodega pakeliama į horizontalią padėtį, bet niekada aukščiau nugaros.
Kailis trumpas, prigludęs prie kūno, turintis tankią pavilnę. Kailio spalva turi būti geltona ar auksiniai raudona su tamsia kauke. Ant krūtinės, letenų ir uodegos galiuko gali būti baltų žymių.

Būdas

Broholmeriai yra tvirto būdo, bebaimiai šunys. Jie išveisti sargybai, tad pasižymi narsa ir budrumu. Vis dėlto nuožmumą ši veislė rodo tik esant reikalui, šiaip tai ramūs, draugiški, harmoningo būdo gyvūnai. Tiesa, pasiryžę auginti tokį šunį turi žinoti, kad reikės skirti nemažai laiko aktyvioms treniruotėms, ilgiems pasivaikščiojimams lauke. Geriausiai broholmeriai jaučiasi gyvendami namuose su erdviu kiemu.

 

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu