Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Cão Fila de São Miguel

Viduryje Atlanto vandenyno, atokiose Azorų salose gyvena unikalūs aviganiai - Cão de fila de São Miguel (kitaip dar vadinami Azorų aviganiais). São Miguel yra pagrindinė Azorų sala, pagal ją ir pavadinta veislė. Šie šunys savo gimtinėje labai vertinami, nes yra itin atkaklūs aviganiai. Jie pajėgia sutramdyti net pačius maištingiausius galvijus. Cão de fila de São Miguel dirba ryžtingai ir narsiai. Veislės atstovai yra nuostabūs darbininkai, o štai kaip namų šunys – tiesiog draugai – nėra auginami. Galbūt tai lėmė faktas, jog net kelis šimtus metų veislė už Azorų salų ribų buvo visiškai nežinoma – tai ją apsaugojo nuo įvairių modifikacijų. Tik 1980 m. pradėta oficiali veislės registracija. Nuo to laiko Cão de fila de São Miguel pradėjo plisti ir už Azorų salų. Tai sukėlė pavojų, kad veislė susimaišys su kitomis ir neteks savo originalumo. Laimei, veislės „tėvas“ Mr. Antonio José Amaral ir veterinarė Mrs Maria de Fatima Machado Mendes Cabral ėmėsi išsaugoti veislės savitumą ir jiems tai pavyko – veislė tokia pat stipri kaip ir prieš 300 metų. Tiesa, net ir šiandien Cão de fila de São Miguel yra labai reta veislė – visame pasaulyje tokių šunų registruota vos apie 3000. Daugiausia jų populiacija vis dar susitelkusi Azorų salose.

Išvaizda

Azorų aviganiai yra vidutinio dydžio – apie 60 cm ūgio ir 35 kg svorio - stiprūs, ištvermingi šunys. Jų kūnas itin tvirtas, raumeningas. Krūtinė plati, gili. Azorų aviganių išvaizda kelia pagarbę baimę. Nepaisant itin galingo sudėjimo, jų eisena lengva, grakšti.
Galva didelė, kvadratinės formos. Įspūdį stiprina tvirtas, intensyvus, pasitikintis savimi tamsių akių žvilgnis ir stiprūs žandikauliai. Cão de fila de São Miguel šunys turi stiprius dantis ir tvirtą žirklinį sąkandį.
Šių šunų trumpas kailis yra dryžuotas ir gali būti įvairaus intensyvumo pilkos, raudonai rudos ar geltonai rudos spalvos. Ant krūtinės, smakro ir letenų galimos ir baltos spalvos žymės.

Būdas

Cão de fila de São Miguel šunis būtina nuo mažens socializuoti – tam, kad jis išmoktų tinkamai bendrauti ne tik su žmonėmis, vaikais, bet ir kitais gyvūnais. Šie Azorų salų aviganiai itin nepatikimai žiūri į nepažįstamus žmones. Šios veislės šunys yra nuožmūs, šiek tiek agrseyvūs, nes yra pritaikyti ne auginimui namuose, o darbui. Nepaisant to, Cão de fila de São Miguel šunys prie savo šeimininimo labai prisiriša, yra jam dėmesingi, švelnūs ir meilūs.
Kaip ir bet kokiems kitiems darbiniams šunims, taip ir Azorų salų aviganiams būtina reguliari aktyvi veikla. Kitaip jie gali tapti per daug agresyvūs, nesutramdomi.

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu