Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Catalan Sheepdog (Gos d'Atura Catalá - Perro de pastor catalán) - Katalonijos aviganis: Smooth-haired - trumpaplaukis

Kaip galima suprasti iš veislės pavadinimo, Katalonijos aviganiai (dar vadinami Perros de Pastor Catalan ) yra kilę iš Ispanijos, Katalonijos regiono. Manoma, kad veislė kilusi iš senovinės Pirėnų veislės šunų. Katalonijos aviganiai buvo auginami ne tik kaip darbiniai šunys, skirti ganymui, bet ir kaip šunys-pasiuntinukai – Ispanijos pilietinio karo metu jie pasitarnavo kariams. Taip pat jie dirbo kartu su ispanų policininkais – padėdavo apieškoti nusikaltėlius.
Veislė ypač išpopuliarėjo 1970 m., tačiau ir šiandien Katalonijos aviganiai yra reta veislė.

Išvaizda

Katalonijos aviganiai yra vidutinio dydžio šunys. Patinų ūgis yra 47-55 cm, patelių – 45-53 cm.
Galva stipri, proporcingo kūnui dydžio. Kaukolės ilgis šiek tiek didesnis už plotį. Nasrai tiesūs, trumpoki. Nosis juoda. Žandikauliai tvirti, sąkandis žirklinis, stiprus. Lūpos tvirtai prigludusios, juodos spalvos. Akys apvalios, jų spalva varijuoja nuo tamsaus gintaro iki riešuto rudumo. Jas paryškina aplink akis esanti juoda linija. Žvilgsnis budrus ir protingas. Aukštai augančios ausys yra trikampio formos, laikomos nuleistos galvos šonuose.
Kaklas vidutinio ilgio, raumeningas. Pečiai taip pat stiprūs ir raumeningi. Nugara tvirta. Krūtinė gili. Apatinė kūno linija šiek tiek kylanti į viršų. Jusomuo trumpas, raumeningas.
Kojos stiprios. Priekinės kojos lygiagrečios viena kitai, tiesios. Pėdos ovalios, tvirtos. Nagai stiprūs, juodi. Eisena lengva, nereikalaujanti daug pastangų. Žemai auganti uodega ilga, siekianti kulkšnis. Ji gali būti šiek tiek užriesta, tačiau niekda aukščiau nugaros lygio.
Kailis gali būti dviejų tipų – ilgas arba trumpas. Tiek vieno, tiek kito tipo kailis yra tiesus ar vos banguotas, šiurkščios tekstūros. Pavilnė tanki ir švelni. Ant smakro kailis šiek tiek ilgesnis, tad suformuoja barzdelę. Antakiai taip pat gausiai apaugę kailiu, tačiau neturi dengti akių. Galimos kailio spalvos yra šios: įvairaus intensyvumo gelsvai ruda, pilka, ar juoda. Leidžiami ir šių spalvų deriniai.

Būdas

Katalonijos aviganiai laikomi ir kaip darbiniai šunys, ir kaip šeimos draugai. Ispanijoje jie itin mėgiami, nes yra protingi, lengvai dresuojami ir draugiški. Juos galima laikyti ir bute, tačiau tokiu atveju reiks skirti daug laiko aktyvioms šuns treniruotėms – Katalonijos aviganiai privalo išeikvoti sukauptą energiją, kad būtų ramūs ir paklusnūs. Taigi žmonėms, mėgstantiems sėslų gyvenimo būdą, ši veislė nėra tinkma.

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu