Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Caucasian Shepherd Dog (Kavkazskaïa Ovtcharka) - Kaukazo aviganis

Kaukazo aviganis – labai sena Kaukazo avių augintojų veislė. Jų tolimieji protėviai yra Tibeto aviganiai, atgabenti į Kaukazą daugiau nei prieš 2000 metų.

Išvaizda

Kaukazo aviganiai – tvirti, galingi šunys. Patinų ūgis ne mažesnis nei 65 cm, o patelių – nei 62 cm. Itin masyvi jų kaulų struktūra. Kūnas raumeningas.
Kaukolė masyvi ir plati. Nasrai neilgi, šiek tiek numailinti. Nosies linija stipri, plati. Galiukas juodas. Jei kailis šviesesnis, leidžiama ir ruda nosies spalva. Lūpos stiprios, bet siauros ir gerai prigludusios. Akys mažos, ovalo formos, giliai įstatytos. Pageidaujama tamsi spalva. Ausys aukštai įstatytos, paprastai būna trumpintos.
Kaklas tvirtas ir trumpas. Nugara plati, tiesi ir raumeninga. Juosmuo taip pat trumpas ir platus, gerai išgaubtas. Pasturgalio linija beveik horizontali. Krūtinė gili, šiek tiek apvalaina. Pilvas šiek tiek įtrauktas.
Kojos tiesios, užpakalinės ilgesnės už priekines. Labai tvrtos, raumeningos. Pėdos didelės, ovalios ir kompaktiškos. Eisena lengva, siūbuojanti. Uodega aukštai įstatyta, nukarusi – siekia kulkšnis.
Kailis tiesus, šiurkštus, su tankia pavilne. Galvos srityje, priekinėse galūnių dalyse kailis yra trumpesnis. Apskritai galimi trys kailio tipai: ilgas, trumpas arba pusilgis. Kailio spalva pilkšva ar rusva, su įvairių atspalvių šešėliais. Dažniausiai pasitaiko švelnaus gintaro spalvos kailis su šiaudų, baltu ar rusvu atspalviu.

Būdas

Šios veislės šunys itin stiprūs, ištvermingi ir pikti. Jie visiškai nepasitiki svetimais žmonėmis, todėl gerai saugo bandas, įvairius objektus. Tinka paieškoms. Nors Kaukazo aviganiai yra ramūs, tačiau įerzintas aršiai puola.

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu